settings icon
share icon
Pytanie

Czy sen mokry / nocne wypływy nasienia to grzech?

Odpowiedź


Mokre sny/ nocne wypływy są dość powszechne w życiu mężczyzn. Biblia wspomina o "wypływach" w kilku miejscach (3 Ks. Mojżeszowa 15.16, 18, 32; 22.4; 5 Ks. Mojżeszowa 23.10). 5 Ks. Mojżeszowa 23.11 szczegółowo odnosi się do nocnych wypływów nasienia: "Jeśli się znajdzie wśród ciebie człowiek nieczysty z powodu zmazy nocnej, wyjdzie z obozu i do obozu twego nie wróci." Wielu młodych mężczyzn (i starszych) zmaga się z tą kwestią. Czy sen mokry/ nocne wypływy nasienia to grzech? Jak może to być grzechem jeśli nie mamy nad tym kontroli?

Ostatecznie nie możemy kontrolować tego o czym śnimy lub co się dzieje z naszymi ciałami, gdy śpimy. Jednak, jeśli napełniamy nasze myśli pożądliwymi rzeczami za dnia, to z pewnością będą się one pojawiały w naszych snach. Nocny wypływ nasienia jest naturalną funkcją ciała, która zdarza się częściej przez nadmierną stymulację seksualną. Nocny wypływ nasienia nie jest grzeszny sam w sobie, ale może być efektem grzesznych myśli, pragnień czy tego czym sie "karmimy". Jeśli masz mokry sen, nocny wypływ nasienia, zbadaj swoje myśli. Zastanów się na jakiego rodzaju obrazy się otwierasz. Jeśli odkryjesz, że dałeś się „rozpalić” pożądaniem, wyznaj to Panu i poproś Go o pomoc w przezwyciężeniu tego. W takim przypadku, mokry sen, nocny wypływ nasienia jest efektem grzechu, a nie grzechem samym w sobie. Podążaj za słowami Filipian 4.8, "Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały."

Jeśli stwierdzisz, że nocny wypływ /mokry sen był po prostu wynikiem tego, że ciało w naturalny sposób „rozładowuje się”, nie musisz niczego Panu wyznawać. Prawo starotestamentowe było bardzo ceremonialne w swoim postępowaniu z upływami menstruacyjnymi u kobiet czy wypływami nasienia u mężczyzn. Dzięki Bogu nie jesteśmy związani tymi regulacjami. Mężczyzna, który miał mokry sen/ nocny wypływ nasienia nie jest "nieczysty." Ponownie, kwestia dotyczy tego co się dzieje w Twoim umyśle. Reakcje naszych ciał są skutkiem tego co się dzieje w naszych umysłach (Ew. Mateusza 12.34-35).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy sen mokry / nocne wypływy nasienia to grzech?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries