settings icon
share icon
Pytanie

Dlaczego powinniśmy modlić się o pokój w Jerozolimie?

Odpowiedź


Bóg mówi nam, abyśmy modlili się o pokój Jerozolimy w Psalmie 122.6-9: " Proście o pokój dla Jeruzalemu! Niech żyją w spokoju ci, którzy cię miłują! Pokój niech panuje w murach twoich, A spokój w twoich pałacach! Ze względu na braci moich i przyjaciół Będę ci życzył pokoju. Ze względu na Pana, Boga naszego, Będę szukał dobra twego." Bóg obiecał błogosławieństwa dla tych, którzy błogosławią Izrael i przekleństwo dla tych, którzy go przeklinają (1 Ks. Mojżeszowa 12.3), a ponieważ Jerozolima jest przedstawiana jako centrum życia żydowskiego, wynika z tego, że ci, którzy modlą się o jej pokój i bezpieczeństwo, sami otrzymają pokój.

Modlitwa o pokój Jerozolimy jest jak najbardziej odpowiednia dla miasta, którego nazwa dosłownie oznacza "pełne pokoju", a które jest miejscem przebywania Boga pokoju. Wyrażenie "pokój nad Izraelem" znajduje się na końcu Psalmu 125.5 oraz 128.6, wskazując, że to było powszechne błogosławieństwo na pożegnanie. Dodatkowo, Jerozolima będzie sceną powrotu Chrystusa (Dz. Apostolskie 1.11; Ks. Zachariasza 14.4), i w tym czasie ustanowi w niej trwały pokój. Wszyscy chrześcijanie powinni gorliwie oczekiwać Jego powrotu i modlić się o czas, gdy Książę Pokoju będzie rządził w Jerozolimie.

Jezus również powiedział, że powinniśmy być ludźmi pokój czyniący, co będzie obejmować modlitwę o pokój. "Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani" (Ew. Mateusza 5.9). Mamy również nakazane, aby czynić co w naszej mocy, aby mieć pokój z innymi. "Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie" (Rzymian 12.18). Zatem, Bóg chce, abyśmy dążyli do pokoju wśród wszystkich ludzi, a to będzie obejmowało modlitwę za pokój w Jerozolimie, szczególnie ze względu na jej miejsce w sercu Boga.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Dlaczego powinniśmy modlić się o pokój w Jerozolimie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries