settings icon
share icon
Pytanie

Czy wszystkie mamy powinny być matkami pozostającymi w domu?

Odpowiedź


Temat matek pozostających w domu wywołał wiele kontrowersji, szczególnie w narodach wschodnich, gdzie wiele kobiet pracuje poza domem. Istnieją jedynie tylko dwa bezpośrednie wersety/ fragmenty, które mówią o matkach pozostających w domu ze swoimi dziećmi. Tytusa 2.3-5 mówi, "że starsze kobiety mają również zachowywać godną postawę, jak przystoi świętym; że nie mają być skłonne do obmowy, nie nadużywać wina, dawać dobry przykład; niech pouczają młodsze kobiety, żeby miłowały swoich mężów i dzieci, żeby były wstrzemięźliwe, czyste, gospodarne, dobre, mężom swoim uległe, aby Słowu Bożemu ujmy nie przynoszono." Drugim, bezpośrednim wersetem jest 1 Tymoteusza 5.14, który mówi, "Chcę tedy, żeby młodsze wychodziły za mąż, rodziły dzieci, zarządzały domem i nie dawały przeciwnikowi powodu do obmowy." Inne tłumaczenie tego wersetu "być zajętym w domu" w 2 rozdziale Tytusa jest "być opiekunami w domu."

Rozważ także kilka pośrednich wersetów. Ks. Przypowieści Salomona 14.1 stwierdza, że mądrze jest kobiecie inwestować w swój dom. Chociaż nie trzeba być mamą pozostającą w domu, aby zainwestować w swój dom, widzimy, że Bóg przywiązuje dużą wagę do domu i zaangażowania kobiety. Najwidoczniej, dom nie ma być zaniedbany ze względu na zatrudnienie na zewnątrz. 5 Ks. Mojżeszowa 6.4-9 naucza o znaczeniu ciągłego nauczania swoich dzieci. Oczywiście, to odnosi się do ojców jak i do matek. Pozostawanie w domu z dziećmi dawałoby więcej sposobności do nauczania dzieci Bożych dróg. Zatem jest to pozytywne zaangażowanie w życie dzieci poprzez zastosowanie tego fragmentu Pisma Świętego w sensie dosłownym.

I na koniec, Ks. Przypowieści Salomona 31 jest znanym fragmentem na temat doskonałości żony i matki. Z opisu jej, uczymy się, że matka pracuje poza domem. Jednak jej rodzinie nigdy niczego nie brakuje. Ona zachowuje właściwą równowagę, zatem jej rodzina nigdy nie cierpi. Jej rodzina była zawsze jej priorytetem. I chociaż Biblia pozostawia kobiecie wybór czy pozostać w domu z dziećmi czy pójść do pracy poza domem, to z pewnością jest to rzecz godna pochwały, aby matka była w domu z dziećmi i poświęciła się trenowaniu/ szkoleniu dzieci w pełnym wymiarze czasu. Kobiety są zdecydowanie zachęcane do tego w 2 rozdziale Tytusa oraz 1 Tymoteusza 5, aby pozostać w domu ze swoimi małymi dziećmi. Cokolwiek wybierze kobieta, musi utrzymywać swój dom jako swój priorytet i swoją główną strefę wpływu.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy wszystkie mamy powinny być matkami pozostającymi w domu?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries