settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi na temat małżeństw gejowskich/ osób tej samej płci?

Odpowiedź


Mimo, iż Biblia jasno wyraża się na temat homoseksualizmu, to otwarcie nie wspomina o małżeństwach gejowskich/ osób tej samej płci. Biblia potępia homoseksualizm jako grzech niemoralny i wbrew naturze. 3 Księga Mojżeszowa 18.22 wskazuje, że seks homoseksualny jest grzechem odrażającym, obrzydliwym. Rzymian 1.26-27 wyjaśnia, że pragnienia i czyny homoseksualne są czymś wstydliwym, nienaturalnym, wywodzącym się z rządzy i nieczystości. 1 Koryntian 6.9 stwierdza, że homoseksualiści są pozbawieni prawości i nie posiądą królestwa Bożego. A skoro zarówno pragnienia jak i czyny homoseksualne są potępione przez Biblię, to jest również jasne, że małżeństwo homoseksualne nie jest zgodne z Bożą wolą, i będzie w rzeczywistości grzechem.

W każdym fragmencie w którym Biblia mówi o małżeństwie, zawsze odnosi je do relacji między mężczyzną a kobietą. Pierwsza wzmianka o małżeństwie pojawia się w 1 Księdze Mojżeszowej 2.24, opisując je jako opuszczenie rodziców i złączenie się z własną żoną. We fragmentach, które zawierają instrukcję odnośnie małżeństwa, takie jak 1 Koryntian 7.2-16 i Efezjan 5.23-33, Biblia w jasny sposób wskazuje, że małżeństwo to związek między mężczyzną a kobietą. A dokładnie Biblia mówi, że małżeństwo jest przymierzem na całe życie pomiędzy mężczyzną a kobietą, przede wszystkim ze względu na potrzebę budowania rodziny i tworzenia dla niej dobrych warunków.

Jednak nie tylko Biblia musi zostać użyta by przedstawić takie rozumienie małżeństwa. Biblijny światopogląd na temat małżeństwa jest uniwersalnym zrozumieniem małżeństwa w każdej cywilizacji w całej historii świata. Historia wyraża sprzeciw względem małżeństw gejowskich. Współczesna świecka psychologia rozpoznaje, że mężczyźni i kobiety są psychologicznie i emocjonalnie zaprojektowani aby wzajemnie się wypełniać. A w odniesieniu do rodziny, psychologowie twierdzą, że jedność pomiędzy mężczyzną i kobietą w której oboje małżonków służy jako przykład dobrze wypełnianych ról jest najlepszym środowiskiem do wychowywania dobrze przygotowanych do życia dzieci. Psychologia wyraża sprzeciw względem małżeństw gejowskich. Zgodnie z naturą/ fizycznością oczywiste jest, że mężczyźni i kobiety zostali stworzeni, aby „pasować” do siebie seksualnie. A tym „naturalnym” celem relacji seksualnej jest prokreacja, co jest oczywiste, tylko w relacji seksualnej pomiędzy mężczyzną i kobietą, gdzie cel ten jest spełniony. Natura wyraża sprzeciw względem małżeństw gejowskich.

Jeśli zatem Biblia, historia, psychologia i natura jednogłośnie wskazują na małżeństwo pomiędzy mężczyzną i kobietą, to z jakiego powodu powstaje dzisiaj tak wiele kontrowersji? Z jakiego powodu ci, którzy są przeciwni małżeństwom gejowskim/ tej samej płci otrzymują etykietę pełnych nienawiści i nietolerancyjnych bigotów, nieważne jak wiele okażą im szacunku, gdy wyrażają odmienną opinię? Z jakiego powodu ruch na rzecz praw gejów w tak agresywny sposób próbuje przeforsować koncepcję małżeństwa gejowskiego/ osób tej samej płci, gdy większość ludzi, religijnych i niereligijnych- popiera lub przynajmniej wyraża jakiś sprzeciw- względem przyznawania parom gejowskim tych samych praw jakie mają pary małżeńskie nadając temu pewną formę zjednoczenia w sensie prawnym?

Zgodnie z Biblią, odpowiedzią na to jest fakt, że każdy w sposób wrodzony wie, że homoseksualizm jest niemoralnym i nienaturalnym aktem, a jedynym sposobem pokonania tej wrodzonej świadomości jest upowszechnienie homoseksualizmu i atakowanie wszelkiego sprzeciwu względem tego poglądu. Najlepszym sposobem upowszechnienia homoseksualizmu jest postawienie małżeństwa gejowskiego/ osób tej samej płci na równi z tradycyjnym odmienno płciowym małżeństwem. Fragment z Rzymian 1.18-32 o tym mówi. Prawda jest znana, ponieważ Bóg ją objawił. Prawda jest odrzucona i zamieniona kłamstwem. Kłamstwo jest rozpowszechnione a prawda stłumiona i atakowana. Pasja i złość wyrażana przez wielu w ruchu gejowskim względem tych, którzy się im sprzeciwiają jest w gruncie rzeczy potwierdzeniem i wskazuje, że wiedzą iż ich stanowiska nie da się obronić. Próba przezwyciężenia swojej słabej pozycji poprzez podniesienie głosu jest starą sztuczką w poradniku prowadzenia sporów. Prawdopodobnie nie istnieje żaden właściwszy opis programu ruchu na rzecz współczesnych praw gejowskich aniżeli ten, który znajduje się w Rzymian 1.31: „nierozumni, niestali, bez serca, bez litości.”

Popieranie małżeństw gejowskich/ osób tej samej płci byłoby przyzwoleniem na prowadzenie życia homoseksualnego, który Biblia w jasny sposób i wielokrotnie potępia jako grzeszny. Chrześcijanie powinni stanowczo sprzeciwiać się pomysłowi małżeństw gejowskich/ osób tej samej płci. Poza tym istnieją silne i logiczne argumenty przeciwne małżeństwom gejowskim/ osób tej samej płci a które nie pochodzą z Biblii. Nie tylko ten, kto jest ewangelicznie wierzącym chrześcijaninem dostrzega to, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

Zgodnie z Biblią małżeństwo jest zaplanowane przez Boga jako relacja pomiędzy mężczyzną a kobietą (1 Księga Mojżeszowa 2.21-24; Ew. Mateusza 19.4-6). Małżeństwo gejowskie/ osób tej samej płci jest wypaczeniem instytucji małżeństwa i obrazą Boga, który stworzył małżeństwo. Jako chrześcijanie, nie możemy przyczyniać się do grzechu lub go ignorować. Powinniśmy raczej dzielić się Bożą miłością i przebaczeniem grzechów, które dostępne jest dla wszystkich- także homoseksualistów- poprzez Jezusa Chrystusa. Powinniśmy mówić prawdę okazując miłość (Efezjan 4.15) i zabiegać o prawdę z „łagodnością i szacunkiem” (1 Piotra 3.15). Gdy wskazujemy na prawdę w efekcie czego doświadczamy osobistych ataków, zniewagi i prześladowań, powinniśmy przypominać sobie słowa Jezusa: „Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi” (Ew. Jana 15.18-19).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi na temat małżeństw gejowskich/ osób tej samej płci?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries