settings icon
share icon
Pytanie

Dlaczego musimy się ładnie ubierać do kościoła?

Odpowiedź


Dobrze jest zastanowić się, dlaczego nosimy to, co nosimy. 1 Ks. Mojżeszowa 35.1-3 (tłum. Biblia Tysiąclecia) może rzucać pewne światło w tym temacie. "Rzekł Bóg do Jakuba: Idź do Betel i tam zamieszkaj. Wznieś też tam ołtarz Bogu, który ci się ukazał, gdy uciekałeś przed twym bratem Ezawem. Rzekł więc Jakub do swych domowników i do wszystkich, którzy z nim byli: Usuńcie spośród was [wizerunki] obcych bogów, jakie macie; oczyśćcie się i zmieńcie szaty. Pójdziemy bowiem do Betel i tam zbuduję ołtarz Bogu, który wysłuchał mnie w czasie mej niedoli i wspomagał mnie, gdziekolwiek byłem."

Możliwe jest, że gdy Jakub rozpoczął swoją podróż do Betel z Bogiem, uświadomił sobie jak wiele Bóg dla niego uczynił, i jak bardzo potrzebował Boga! Jego odpowiedzią było zabranie każdego w tą podróż wiary, aby sami mogli doświadczyć Boga. "Usuńcie spośród was [wizerunki] obcych bogów, jakie macie, oczyśćcie się" wskazuje na potrzebę bycia pojednanym w "przyjściu czystym" przed oblicze Boga. "Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej..." (Rzymian 3.23). Wielu wtedy miało ze sobą różne "wizerunki obcych bogów" na których polegali, jak również Boga. Nie ufali jedynie Bogu. "Zmieńcie szaty" wskazuje na zmianę serca wobec grzechu, ma to być odbiciem tego co się wydarzyło "wewnątrz."

Wszyscy odnieślibyśmy korzyść z "kąpieli duchowej", aby wyznać i pozbyć się grzechu zanim pójdziemy do kościoła. To wiąże się z oczyszczeniem siebie samego. Dla niektórych osób czystość jest "najlepsza." Dla innych, ich serce przekonuje ich, że ubieranie swoich najlepszych rzeczy pokazuje Bogu Jego wartość dla nich. Dla jeszcze innych, potrzebna jest przestroga, aby ich najlepsze rzeczy nie były jedynie popisywaniem się.

To zawsze serce jest raczej tym na co patrzy Bóg, aniżeli rzeczy zewnętrzne. Jednak to co nosimy, aby uwielbiać naszego świętego, nieskazitelnego Boga może wskazywać na to gdzie są nasze serca. Jeśli nigdy wcześniej tego nie rozważyłeś, zapytaj siebie, "Czy ważne jest dla mnie to jak wyglądam, gdy oddaję chwałę Królowi królów i Panu panów? A co ważniejsze, czy to jest ważne dla Niego?" Musimy być sędziami w tym temacie dla samych siebie. To jest osobisty wybór, mając na uwadze, że posiadanie właściwej postawy względem samego Boga jest ważnym przygotowaniem do uwielbienia w kościele.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Dlaczego musimy się ładnie ubierać do kościoła?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries