settings icon
share icon
Pytanie

Czy będziemy jeść w niebie?

Odpowiedź


Wiele osób pyta o to czy będziemy jeść w niebie, ponieważ jedzenie nie tylko jest potrzebne do życia, ale również jest bardzo przyjemne! A ponieważ jedzenie jest przyjemne, wiele osób dochodzi do wniosku, że to co jest przyjemne na ziemi (seks, relacje rodzinne itp.) naturalnie będą obecne w niebie. Chociaż Biblia nie daje nam szczegółowej odpowiedzi na pytanie o jedzenie w niebie, kilka obserwacji z Pisma Świętego są poprawne.

Warto zauważyć, że gdy Pan Jezus świętował Paschę ze swoimi uczniami na krótko przed swoim ukrzyżowaniem, odniósł się do jedzenia i picia w królestwie. "Zaprawdę powiadam wam, nie będę już odtąd pił z owocu winorośli, aż do owego dnia, gdy go będę pił na nowo w Królestwie Bożym" (Ew. Marka 14.25). Ziemskie, tysiącletnie królestwo jest tu z pewnością widoczne i w tym królestwie wszyscy, którzy są Jego naśladowcami, otrzymają już swoje zmartwychwstałe ciała. Z tego stwierdzenia wynikałoby, że my, w naszych uwielbionych ciałach, będziemy jeść i pić w tysiącletnim królestwie. Ale co z królestwem niebiańskim?

Kiedy Jan apostoł otrzymał wizję Nowego Jeruzalem, ukazała mu się"rzeka wody żywota, czysta jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów. I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą..." (Ks. Objawienia 22.1-3). Tekst nie mówi czy rzeczywiście będziemy jeść owoc z drzewa życia, ale jest to z pewnością możliwe.

Jeśli będziemy jeść w niebie, nie mamy pewności co może obejmować niebiańskie menu, chociaż istnieje sugestia, że być może nasza dieta będzie podobna do diety Adama i Ewy w raju przed upadkiem. "Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!" (1 Ks. Mojżeszowa 1.29).

Na koniec, nie wiemy tak naprawdę czy, a jeśli tak, to co będziemy jeść w niebie. "Cząstkowa jest nasza wiedza" (1 Koryntian 13.9). Radość bycia na zawsze z naszym Zbawicielem, który jest Chlebem Życia jest ponad nasze ograniczone zdolności pojmowania, bo "jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest. I każdy, kto tę nadzieję w nim pokłada, oczyszcza się, tak jak On jest czysty" (1 Jana 3.2-3).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy będziemy jeść w niebie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries