settings icon
share icon
Pytanie

Czy jedna trzecia aniołów upadła wraz z Lucyferem?

Odpowiedź


Mimo, iż nie ma żadnego wersetu, który mówi "jedna trzecia aniołów spadło z nieba", to niektóre wersety, jeśli zestawimy je ze sobą, doprowadzą nas do takiego wniosku. Jakiś czas po stworzeniu, i z pewnością po szóstym dniu gdy wszystko zostało określone jako "bardzo dobre" (1 Ks. Mojżeszowa 1.31), szatan się zbuntował i został wyrzucony z nieba. "O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! " (Ks. Izajasza 14.12). Jezus powiedział "Widziałem, jak szatan, niby błyskawica, spadł z nieba" (Ew. Łukasza 10.18), podobnie w Ks. Objawienia szatan jest tak postrzegany "i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię" (Ks. Objawienia 9.1).

Mamy również powiedziane, że jedna trzecia "niezliczonej rzeszy aniołów" (Hebrajczyków 12.22) wybrała, aby się jemu przeciwstawić. Jan widział ten wielki bunt w niebie, "Oto ogromny rudy smok [...] a ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd niebieskich i strącił je na ziemię [...] i zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie" (Ks. Objawienia 12.3-9, pochylenie dodane).

Skoro szatan jest określany jako gwiazda, która spadła lub została zrzucona na ziemię, a Ks. Objawienia 12: 4 mówi, że jedna trzecia gwiazd została z nim wyrzucona, to wniosek jest taki, że gwiazdy w Ks. Objawienia 12 odnoszą się do upadłych aniołów, jednej trzeciej zastępów niebieskich. Jeśli jedna trzecia jest dokładnym określeniem, to jakie jest to zapewnienie! Dwie trzecie aniołów jest po stronie Boga, a dla wyznawców Chrystusa, są oni również po naszej stronie.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy jedna trzecia aniołów upadła wraz z Lucyferem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries