settings icon
share icon
Pytanie

Czy chrześcijanin powinien sprawdzać/ czytać horoskopy?

Odpowiedź


Celem horoskopu jest wgląd w charakter człowieka i przepowiedzenie jego przyszłości. Podstawą astrologii jest przekonanie o tym, że planety i gwiazdy wywierają wpływ na nasze życie. Ci, którzy mają tą szczególną wiedzę- astrolodzy- potrafią przewidzieć wydarzenia w życiu człowieka. Przykre jest to, że większość najpopularniejszych gazet posiada rubrykę z horoskopami, a co gorsza- wielu chrześcijan czyta te horoskopy.

Biblia stanowczo przeciwstawia się praktykom wróżbiarstwa, czarowania czy wzywania zmarłych (5 Ks. Mojżeszowa 18.10-14). Dzieci Boże mają polegać jedynie na Bogu (5 Ks. Mojżeszowa 18.15). Jakiekolwiek inne źródło prowadzenia, informacji czy objawienia powinny być od razu odrzucone. (Zobacz także Dzieje Apostolskie 16.16-18). Biblia wskazuje na Jezusa Chrystusa jako jedynego na którym powinniśmy się skupiać w kwestii naszej wiary (Dzieje Apostolskie 4.12; Hebrajczyków 12.2). Nasze zaufanie składamy jedynie w Bogu, wiedząc że On pokieruje naszymi ścieżkami (Ks. Przypowieści Salomona 3.5-6). Wiara w cokolwiek poza Bogiem jest nie na miejscu.

Astrologia zaprzecza nauczaniu biblijnemu przynajmniej w dwóch kwestiach: wspiera wierzenie w coś innego aniżeli Boga i jest formą uwielbienia. Nie możemy określić Bożej woli dzięki horoskopom. Jako chrześcijanie mamy czytać Biblię i modlić się do Boga, aby posiąść mądrość i wskazówki. Sprawdzanie horoskopów jest naruszeniem Bożych sposobów komunikowania się z jego dziećmi. Wierzymy, że chrześcijanie powinni stanowczo odrzucić horoskopy.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy chrześcijanin powinien sprawdzać/ czytać horoskopy?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries