settings icon
share icon
Pytanie

W jaki sposób fakt, że istnieją homoseksualne zwierzęta wpływa na pogląd, że homoseksualność jest grzechem?

Odpowiedź


Mówiąc najprościej, fakt, że istnieją zwierzęta, które wykazują zachowania, które moglibyśmy nazwać homoseksualnymi, nie zmienia faktu, że homoseksualność jest grzechem dla ludzi. Niektóre zwierzęta zjadają swoje młode, ale to nie znaczy, że ludzie mogą być kanibalami. Psy zjadają własne wymiociny (Przysłów 26:11), ale zdecydowanie nie jest to dobre zachowanie, które powinniśmy naśladować. Niektóre owady pożerają swoich partnerów po kopulacji. Nie możemy wykorzystywać zachowania zwierząt jako podstawy moralności lub usprawiedliwienia naszych wybranych działań.

Prawdą jest, że zachowania "homoseksualne" zaobserwowano u wielu gatunków w królestwie zwierząt. Przyczyny takich zachowań są wciąż badane, ale teorie obejmują potrzebę dominacji społecznej, przejawy agresji i unikanie konfliktów. Inne przypadki "homoseksualności" u zwierząt można przypisać temu, że są one wprowadzane w błąd przez zapach lub cierpią na jakąś fizyczną anomalię. W każdym razie rzadko można znaleźć zwierzę, które wykazuje długotrwałe zachowania homoseksualne. Zachowania homoseksualne u zwierząt są uważane za anomalie u każdego gatunku. (Patrz Shlemon , Alan, "Does Homosexual Behavior in Animals Mean It's Natural for Humans?" pub. 3/8/2012, www.str.org/w/does-homosexual-behavior-in-animals-mean-it-s-natural-for-humans-, dostęp 7/28/2021).

"Homoseksualność" wśród zwierząt w naturze nie jest wyborem stylu życia. Zwierzęta nie działają w żadnym kontekście moralnym i nie "grzeszą". Jednak istoty ludzkie nie są takie same jak zwierzęta. Mężczyźni i kobiety zostali stworzeni na obraz Boga (Rdz 1:27). Wszystkie inne istoty nie. Zwierzęta nie są odpowiedzialne przed Bogiem za swoje czyny. Mężczyźni i kobiety są. Ponieważ zwierzęta nie zostały stworzone na obraz Boga, nie możemy patrzeć na nie jako na przykłady tego, jak żyć.

Biblia jasno stwierdza, że homoseksualność jest grzechem (1 Koryntian 6:9-10). Zwierzęta nie zostaną potępione przez Boga z powodu swoich czynów. Ale grzeszni ludzie będą (Rz 3:23; J 1:8). Zwierzęta nie mają sumienia ani wrodzonej wiedzy na temat dobra i zła. Ludzie mają. Zwierzęta nie mają zdolności do dokonywania wyborów moralnych, ponieważ funkcjonują głównie w oparciu o instynkt przetrwania.

Fakt, że niektórzy ludzie odwołują się do królestwa zwierząt, aby usprawiedliwić swoją nieprawość, jest wymowny. Takie apele ośmieszają ludzkość i hańbią Boga, który stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Zachowanie zwierząt nie zmienia Słowa, które otrzymaliśmy, ani natury Boga, który definiuje dobro i zło.

EnglishPowrót na polską stronę główną

W jaki sposób fakt, że istnieją homoseksualne zwierzęta wpływa na pogląd, że homoseksualność jest grzechem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries