settings icon
share icon
Pytanie

W jaki sposób powinni reagować chrześcijanie na globalne ubóstwo i głód?

Odpowiedź


Ostatnie statystyki mówię, że ponad 840 milionów ludzi na świecie jest chronicznie niedożywionych. Każdego dnia 26000 dzieci umiera z powodu biedy, głodu i chorób, którym można zapobiec. Skoro jest tak wiele ludzi na świecie w tak dramatycznej kondycji, co powinni robić chrześcijanie? W jaki sposób Kościół powinien reagować?

Chrześcijanie powinni reagować na globalną biedę i głód ze współczuciem. Powinniśmy się charakteryzować prawdziwym współczuciem w związku z tymi potrzebami, tak jak czynił Jezus (Ew. Marka 8,2), oznacza to, że jesteśmy świadomi potrzeb, troszczymy się o ludzi, którzy są nimi dotknięci i jesteśmy gotowi do działania na ich rzecz. Współczucie okazywane braciom jest dowodem Bożej miłości w nas (1 Jana 3,17). W ten sposób czcimy Boga - gdy jesteśmy życzliwi w stosunku do potrzebujących (Przypowieści Salomona 14,31).

Chrześcijanie powinni włączać się w akcje przeciwdziałania globalnej biedzie i głodowi. Oczywiście modlić się za tych co są w potrzebie, jest czymś co każdy chrześcijanin może robić. Jednak ponadto chrześcijanie powinni czynić wszystko co w ich mocy aby złagodzić cierpienie spowodowane globalną biedą i głodem. Jezus powiedział "Sprzedajcie majętności swoje, a dawajcie jałmużnę. ... Albowiem gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze" (Ew. Łukasza 12,33-34). Nasze życie powinno wyglądać tak jak życie Tabity, które "wypełnione było dobrymi i miłosiernymi uczynkami, jakich dokonywała" (Dzieje Apostolskie 9,36).

Wierzący, który bezinteresownie pomaga, daje biednym, będzie błogosławiony przez Boga. "Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, a ten mu odpłaci za jego dobrodziejstwo." (Przypowieści Salomona 19,17). Błogosławieństwo to może być raczej duchowym błogosławieństwem niż materialnym, jednak zapłata jest gwarantowana - dawanie biednym to inwestycja w wieczność.

Jest kilka chrześcijańskich organizacji, które niosą pomoc nie tylko aby walczyć z globalną biedą i głodem ale również aby dzielić się ewangelią Jezusa Chrystusa. Takie grupy jak Compassion International starają się pomóc ludziom w sposób kompleksowy, w sensie fizycznym jak i duchowym.

Chrześcijanie powinni reagować na globalną biedę i głód z nadzieją. Chrześcijanie mogą działać na rzecz biednych z pewnością, że pomagają oni w dalszej Bożej pracy nad światem: " Wiem, że Pan ujmie się za biednym, Że ubogim wymierzy sprawiedliwość." (Psalm 140,13). Wierzący pracują z nadzieją, że Jezus powróci i " lecz według sprawiedliwości będzie sądził biednych i według słuszności rozstrzygał sprawy ubogich na ziemi" (Izajasza 11,4).

Aż do dnia ostatecznej sprawiedliwości, Jezus powiedział "Biednych zawsze mieć będziecie" (Mateusza 26,11). To jest powód, że mamy nieograniczone możliwości - oraz mocne zobowiązanie - aby służyć Panu przez służbę innym.

EnglishPowrót na polską stronę główną

W jaki sposób powinni reagować chrześcijanie na globalne ubóstwo i głód?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries