settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia na temat flirtowania?

Odpowiedź


Biblia nie mówi nam dokładnie czy flirtowanie jest złe czy też nie, ale zawiera kilka zasad, które możemy zastosować. Po pierwsze, musimy zdefiniować czym jest flirtowanie. Zgodnie z Merriam- Webster, flirtowanie jest a) gdy ktoś zachowuje się miłośnie bez poważnych intencji lub b) okazuje powierzchowne lub przypadkowe zainteresowanie lub sympatię ”. To jest tożsame ze słowem błahostka/ bagatela, coś co ma niewielką wartość. Następną rzecz jaką powinniśmy zbadać jest to, co zazwyczaj ludzie próbują osiągnąć gdy flirtują. Czy próbują zwrócić na siebie uwagę innych, niezależnie od tego, czy jest to negatywne, czy pozytywne? Czy próbują pokazać zainteresowanie seksualne lub pociąg? Czy widzą to jako "niewinną zabawę?, nawet jeśli on lub ona jest związana z kimś innym, nawet zamężnym/ żonatym?

Przypadkowy kontakt z kimś w kontekście zabaw seksualnych może być niebezpieczny dla nas w sensie duchowym. I chociaż większość ludzi wierzy, że dopóki nic pod względem fizycznym się nie wydarzy, to fakt co dzieje się w naszych umysłach jest nieistotny, a jednak Biblia mówi nam coś innego. "A Ja wam powiadam: Każdy, kto z pożądaniem patrzy na kobietę, już popełnił cudzołóstwo w sercu" (Ew. Mateusza 5.28, tłum. Biblia Poznańska). Jakub mówi, "Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć" (Jakuba 1.14-15). Nasze myśli mają znaczenie dla Boga, a także nasze myśli ostatecznie prowadzą również do naszych zachowań.

Grzech rozpoczyna się w naszych myślach, a potem przenosi do naszych serc. Ew. Mateusza 12.35 mówi nam, że "Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy." To jest fakt, że tym czym się otaczasz, czymkolwiek się zajmujesz i czymkolwiek napełniasz swoje myśli jest tym, czym się staniesz. Z tego powodu Filipian 4.8 mówi, "Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały."

I chociaż flirtowanie jest prawie zawsze opisane jako "nieszkodliwe" to rzadko, jeśli w ogóle kiedykolwiek, takie jest. Flirtowanie może wywołać przyjemną uwagę, ale okazane zainteresowanie wobec danej osoby jest prawie wyłącznie seksualne i najprawdopodobniej pozbawione szacunku. Flirtowanie może również przynieść zniszczenie reputacji, może zniszczyć zarówno obecne jak i przyszłe przyjaźnie i romantyczne relacje. Flirtowanie może w danej chwili być zabawne, ale wywołuje fałszywą intymność, która pozostawia cię z uczuciem pustki ponieważ nie ma prawdziwej relacji tylko flirt.

Kolejną kwestią jest osoba z którą flirtujesz. Możliwe, że osoba- mężczyzna czy kobieta, z którą flirtujesz, sama zmaga się z pożądliwymi myślami. Jeśli jakaś osoba płci przeciwnej zaczyna się do niej przymilać, mrugać, dotykać czy pokazywać jakąś część swojego ciała, to sprawia, że walka tej osoby będzie jeszcze trudniejsza. Biblia silnie ostrzega nas przed kuszeniem innych do grzechu (Ew. Mateusza 18.7). Powinniśmy wszystko uczynić, co możemy, aby przyprowadzić innych do Bożego Królestwa i nigdy nie robić niczego, co sprawiłoby aby jakaś osoba potknęła się w swojej drodze z Bogiem (Rzymian 14.21).

Biblia mówi nam, że mamy być dobrym przykładem, pokazując innym miłość Chrystusa poprzez nasze zachowanie (Efezjan 5.1-2). Miłość Chrystusa jest realna i głęboka. Jest ona czysta i zamierzona, aby przynieść korzyści. Zamiast flirtu, mamy kochać innych pobożną miłością. 1 Koryntian 10.31 przypomina nam, "Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą. Nie dawajcie zgorszenia ani Żydom, ani Grekom, ani zborowi Bożemu."

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia na temat flirtowania?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries