settings icon
share icon
Pytanie

Czy będziemy mieli ciała fizyczne w niebie?

Odpowiedź


Mimo, iż Biblia niewiele mówi o tym jak będzie w niebie, wydaje się że najprawdopodobniej będziemy mieli ciała fizyczne, chociaż nie w takim samym sensie "fizyczne" jakie mamy obecnie. 1 Koryntian 15.52 (tłum. Biblia Tysiąclecia) mówi, że "umarli powstaną nienaruszeni" a ci, którzy będą żywi w czasie powrotu Chrystusa po swoich świętych "zostaną przemienieni." Jezus Chrystus jest "pierwszy spośród tych, co pomarli" (1 Koryntian 15.20, 23; tłum. Biblia Warszawsko- Praska). To oznacza, że ustanowił przykład i wskazuje drogę. 1 Koryntian 15.42 (tłum. Biblia Poznańska) mówi "Sieje się ciało podległe zniszczeniu — powstaje ciało niezniszczalne." Jako prekursorzy zmartwychwstania wierzących niektórzy zostali wskrzeszeni w czasie zmartwychwstania Chrystusa w Ew. Mateusza 27.52, gdzie jest napisane, że „wiele ciał świętych [...] zostało wzbudzonych". Tomasz w Ew. Jana 20.27 został zaproszony do tego, aby dotknąć fizycznego ciała Chrystusa po jego zmartwychwstaniu, zatem oczywiste jest że miał materialne ciało.

Możemy oczekiwać, że zmartwychwstałe ciała wszystkich wierzących będą takie jak Chrystusa. Cóż za wspaniała prawda! Biblia nie określa tego precyzyjnie, ale wydaje się że będziemy mogli jeść. Jan w Ks. Objawienia 22.2 pisze o swojej wizji stanu wieczności, gdzie widział że "Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc..." Wydaje się, że jest to odwrócenie kary z 1 Ks. Mojżeszowej 3, w której Adam i Ewa, a tym samym cała ludzkość, mieli zakaz jedzenia z tego drzewa. Jeśli chodzi o głód, to wydaje się, że nie będzie żadnego. Ks. Izajasza 49.10 mówi, że nie będzie głodu ani pragnienia w królestwie millenijnym. Mowa jest o śmiertelnych ludziach w tym czasie, a nie o przemienionych świętych, ale przez analogię można powiedzieć, że jeśli śmiertelni na ziemi nie głodują podczas Królestwa Chrystusa, to z pewnością nie będzie głodu w niebie (zobacz również Ks. Objawienia 7.14-16).

Na koniec, Job napisał, że wiedział z pewnością, że nawet po swojej śmierci, "CIAŁEM swym Boga ZOBACZĘ" (Ks. Joba 19.26; tłum Biblia Tysiąclecia- wielkie litery dodane dla podkreślenia). Zatem oznacza to, że nasze ciała będą pewnego rodzaju ciałem uwielbionym. Jakąkolwiek formę przyjmą, wiemy że będą doskonałe, bezgrzeszne i bez skazy.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy będziemy mieli ciała fizyczne w niebie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries