settings icon
share icon
Pytanie

Czy posiadanie figurek aniołów jest czymś złym?

Odpowiedź


Figurki aniołów same w sobie nie są czymś złym. To, jak niektórzy postrzegają figury aniołów będzie przejawiało się w tym, czy ich posiadanie jest czymś złym. Jedynym powodem dla którego posiadanie figur aniołów jest czymś złym, to czynienie z nich obiektu uwielbienia, czego Bóg zakazuje w swoim Słowie i nazywa obrzydliwością (1 Księga Samuela 12.21). Nie oddajemy czci aniołom czy figurkom aniołów. Jedynie Bóg jest godzien uwielbienia (Psalm 99.5; Ew. Łukasza 4.8) i tylko w nim prawdziwie pokładamy ufność (Psalm 9.10). Biblia mocno przeciwstawia się religijnej symbolice i obrazowaniu, które mogą doprowadzić do bałwochwalstwa (idolatrii) . Dlatego chrześcijanie powinni być bardzo ostrożni w tym, aby nie postrzegać obrazów, figurek aniołów, obrazów Jezusa czy scenek narodzenia Pańskiego jako obiektu kultu i czci.

Mimo, iż nie jest niczym grzesznym posiadanie figurek reprezentujących anioły czy inne stworzenia (...), musimy jednak pamiętać, aby nie przypisywać im żadnej ponadnaturalnej mocy czy znaczenia w naszym życiu. Żadna z tych figurek nie może uchronić nas przed cierpieniem, obdarzyć nas pomyślnością czy wpłynąć na nasze życie w jakikolwiek inny sposób. Takie przeświadczenia są jedynie przesądami, które nie powinny być obecne w życiu prawdziwie wierzącego chrześcijanina. Samo myślenie takimi kategoriami jest bałwochwalstwem, a to z kolei jest w jasny sposób zakazane w Piśmie Świętym, i nikt kto dopuszcza się takich praktyk nie wejdzie do Królestwa Bożego (Księga Objawienia 21.27).

Poza tym, powinniśmy mieć świadomość, że tak naprawdę nie wiemy jak wyglądają anioły. Figurki są jedynie czyimś pomysłem na to, jak takie anioły mogłyby wyglądać.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy posiadanie figurek aniołów jest czymś złym?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries