settings icon
share icon
Pytanie

Jaki jest najlepszy sposób ewangelizowania kogoś zaangażowanego w sektę/kult?

Odpowiedź


Najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla ludzi zaangażowanych w kulty jest modlitwa. Musimy się modlić o to, by Bóg zmienił ich serca i otworzył ich oczy (2 List do Koryntian 4:4). Musimy się modlić, aby Bóg przekonał ich, że potrzebują zbawienia przez Jezusa Chrystusa (Ew. Jana 3:16). Bez mocy Bożej i przekonania Ducha Świętego, nigdy nie zdołamy przekonać nikogo o prawdzie (Ew. Jana 16:7-11).

My sami musimy żyć pobożnym życiem chrześcijańskim wobec nich, aby mogli zobaczyć zmianę, jakiej dokonał Bóg w naszym życiu (1 List Piotra 3:1-2). Powinniśmy modlić się o mądrość w jaki sposób powinniśmy świadczyć innym w potężny sposób (List Jakuba 1:5). Musimy też naprawdę chcieć i śmiało dzielić się ewangelią. Musimy ogłaszać wiadomość o zbawieniu przez Jezusa Chrystusa (List do Rzymian 10:9-10). Zawsze powinniśmy być gotowi do obrony wiary (1 List Piotra 3:15), ale musimy to robić z łagodnością i szacunkiem. Raz miałem spotkanie z kilkoma członkami pewnego kultu, przyjaciel, który był ze mną głosił prawdę, ale nie robił tego w sposób łagodny i z szacunkiem. Tak więc, ci członkowie kultu odznaczali się daleko bardziej „chrześcijańską” postawą i zachowaniem niż mój przyjaciel. Może wygraliśmy bitwę o prawdę, ale przegraliśmy walkę o dusze tych, którym pragnęliśmy zaświadczyć.

Na zakończenie, musimy zostawić zbawienie tych, którym świadczymy – Bogu. To Boża moc i łaska zbawia ludzi, nie nasz wysiłek. Jest dobrym być mądrym i przygotowanym do tego, by z siłą się bronić i posiadać wiedzę na temat fałszywych wierzeń, z którymi jesteśmy konfrontowani – ale żadna z tych rzeczy nie zaowocuje nawróceniem tych, którzy tkwią w pułapce kłamstw kultów i fałszywych religii. Najlepszym, co możemy zrobić jest modlitwa, świadczenie i życie chrześcijańskim życiem wobec nich – ufając, że Duch Święty wykona pracę przyciągnięcia, przekonania i nawrócenia.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jaki jest najlepszy sposób ewangelizowania kogoś zaangażowanego w sektę/kult?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries