settings icon
share icon
Pytanie

Jak wierzący współmałżonek powinien postąpić, gdy doszło do cudzołóstwa, w wyniku którego zostało poczęte dziecko?

Odpowiedź


Jak wierzący współmałżonek powinien postąpić, gdy doszło do cudzołóstwa, w wyniku którego zostało poczęte dziecko?

Odpowiedź: Małżeństwo jest przymierzem, które łączy parę zarówno w sensie duchowym jak i fizycznym. Niewierność jest niszczącą siłą, która rozrywa jedność małżeńską, często przynosząc szkody, których nie można naprawić. To może być szczególnie bolesne i trudne, gdy z powodu cudzołóstwa dochodzi do poczęcia dziecka.

Odpowiedzialność rodzicielska względem dziecka nie jest ograniczona okolicznościami poczęcia dziecka. Pojawienie się dziecka na świecie w wyniku aktu cudzołóstwa nie jest łatwa dla żadnej ze stron, ale należy pamiętać, że dziecko jest niewinne i zasługuje na to, aby mieć obojga rodziców w swoim życiu.

Jeśli żona postanawia pozostać przy mężu nawet po tym, jak w wyniku cudzołóstwa zostało poczęte dziecko, to musi być przygotowana na to, by wybaczyć mu ten grzech. Biblia mówi nam, że chrześcijanie mają przebaczać sobie wzajemnie, tak jak Bóg nam przebacza (Ew. Mateusza 6.14-15). Oznacza to podjęcie decyzji, by swoje uczucia gniewu i zazdrości pozostawić za sobą.

Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy żona, której mąż spłodził dziecko z inną kobietą, będzie potrafiła przyjąć dziecko jako swojego pasierba lub pasierbicę. Nie powinna stawać na drodze swojemu mężowi w budowaniu jego relacji z dzieckiem, mimo że może być to dla niej bardzo bolesne. On ponosi finansowe, duchowe i emocjonalne zobowiązania względem wszystkich swoich dzieci (Efezjan 6.4).

Mimo, iż cudzołóstwo jest grzechem, który może zniszczyć rodzinę, to jednak nie oznacza końca małżeństwa. Zamiast tego, para powinna jeszcze intensywniej starać się odbudować zerwane relacje, opierając je na solidnym fundamencie wiary i posłuszeństwa Jezusowi Chrystusowi. Jedynie łaska i miłosierdzie Boże oraz silna wiara w Chrystusa pozwoli parze przejść przez tą trudną sytuację. Łaska, miłosierdzie i wiara są darami Boga poprzez Ducha Świętego, i są dostępne dla tych, którzy szczerze szukają i wielbią Boga we wszystkich życiowych trudnościach.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak wierzący współmałżonek powinien postąpić, gdy doszło do cudzołóstwa, w wyniku którego zostało poczęte dziecko?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries