settings icon
share icon
Pytanie

Kiedy dzieci powinny być chrzczone i/ lub dopuszczone do przyjęcia Wieczerzy Pańskiej?

Odpowiedź


Podczas gdy niektóre kościoły wymagają, aby dzieci uczęszczały na zajęcia biblijne w celu uczenia się doktryny i znaczenia obrzędów (zwyczajów i symboli) zanim mogą w nich uczestniczyć, wiele innych tego nie robi. Niezależnie od przypadku, mądrze jest, aby rodzice nauczali i przygotowywali swoje dzieci do chrztu i Wieczerzy Pańskiej. Ostatecznie instruowanie dzieci w drogach bożych jest odpowiedzialnością rodziców, a kościół jest po to, aby w tym pomagać.

Przed przyjęciem Wieczerzy Pańskiej, głównym wymogiem dla wszystkich dzieci (jak również dla dorosłych) jest to, że muszą przyjąć Pana Jezusa jako swojego Zbawiciela. Chociaż niektóre dzieci podejmują decyzję o zbawieniu w młodym wieku, nie należy śpieszyć się do przyjęcia chrztu i udziału w Wieczerzy Pańskiej. Gdy dziecko dojrzewa w swojej wierze i staje się oczywiste, że naprawdę narodziło się na nowo, ojciec i/lub matka powinni być wrażliwi na to, kiedy dziecko jest gotowe zrozumieć i uczestniczyć w Wieczerzy. Poziom dojrzałości duchowej jednego dziecka różni się od drugiego, nawet w tej samej rodzinie.

W wielu kościołach, kiedy rodzice dziecka informują pastora, że chce zostać ochrzczonym, pastor rozmawia z dzieckiem, aby zdecydować, czy jest gotowe. To jest dobra i mądra praktyka. To jest szczególnie ważne, aby dziecko rozumiało, że ani chrzest ani komunia nie zbawiają go/ jej, ale są raczej krokami posłuszeństwa i wspominania tego, co Jezus uczynił dla nas, zapewniając nam zbawienie (Ew. Łukasza 22.19).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Kiedy dzieci powinny być chrzczone i/ lub dopuszczone do przyjęcia Wieczerzy Pańskiej?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries