settings icon
share icon
Pytanie

Kim są dzieci Izraela w Biblii?

Odpowiedź


Dzieci Izraela w Biblii to po prostu potomkowie Jakuba. Termin "dzieci Izraela" podkreśla pochodzenie narodu hebrajskiego od patriarchy Jakuba. Dzieci Izraela są również nazywane Izraelitami.

Wszystko zaczęło się od Bożej obietnicy stworzenia rodziny - dużej rodziny - bezdzietnej parze, Abrahamowi i Sarze (Rdz 11:30; 12:1-3). Bóg w cudowny sposób zapewnił syna, Izaaka, aby wypełnić obietnicę (Rdz 21:3) i powtórzył obietnicę ojca synowi (Rdz 21:12; 26:3-4). Izaak poślubił Rebekę i również byli bezdzietni, dopóki Bóg nie zainterweniował i nie dał syna Jakuba, aby kontynuować obietnicę (Rdz 25:26). Następnie Bóg potwierdził Przymierze Abrahamowe z Jakubem (Rdz 28:14-15). Później Bóg zmienił imię Jakuba na Izrael (Rdz 35:10). Jakub/Izrael miał dwunastu synów, którzy kontynuowali linię rodową; potomkowie każdego z synów tworzyli konkretne plemię Izraela, a wszyscy potomkowie Jakuba byli zbiorowo nazywani dziećmi Izraela.

Dzieci Izraela stały się najbardziej powszechnym określeniem Izraelitów w Biblii. Jego użycie nieustannie przypomina o wierności i mocy Boga. Pan, który stworzył naród izraelski, był wierny w dotrzymywaniu obietnic danych synom Abrahama, Izaaka i Jakuba, a Jego wielka moc była widoczna w całej ich historii.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Kim są dzieci Izraela w Biblii?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries