settings icon
share icon
Pytanie

Jak niebo może być doskonałym miejscem, skoro nie ma tam wszystkich naszych ukochanych?

Odpowiedź


Słowo doskonały niesie ze sobą ideę pełni, braku czegokolwiek. Jeśli coś jest doskonałego, to jest pełne. Jak niebo może być doskonałe, jeśli niektórych ludzi w nim brakuje? Czy nie byłoby lepiej, gdyby byli tam wszyscy których kochamy?

Bóg jest doskonały (Psalm 18.30). Miejsce Bożego przebywania jest doskonałe. Boży plan zbawienia jest doskonały. W Bożym planie (który jest doskonały) okazuje sprawiedliwość Chrystusa dla wszystkich, którzy mu ufają. Co dzieje się z tymi, którzy nie zaufają Chrystusowi? Odrzucają doskonałość, odrzucają Boże miejsce przebywania i odrzucają samego Boga. Jak mówi Ew. Jana 3.18, "Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego." Zmuszanie ludzi do wierzenia, czy ignorowanie ich grzechu lub omijanie Chrystusa oznaczałoby zniszczenie doskonałości nieba.

Kiedy dotrzemy do nieba, zmieni się nasza perspektywa. Nasza ograniczona, ziemska perspektywa zostanie zastąpiona świętą, niebiańską perspektywą. Mówiąc o stanie wiecznym, Ks. Objawienia 21: 4 mówi, że Bóg "otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły." Tęsknota za bliskimi należałaby prawdopodobnie do kategorii bólu lub żałoby. Być może nie będziemy o nich pamiętać. Być może zrozumiemy, jak nieobecność naszych bliskich chwali Boga. "Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany" (1 Koryntian 13.12). W międzyczasie akceptujemy przez wiarę, że to, co Bóg mówi o niebie, jest prawdą i że doświadczymy doskonałości na całą wieczność.

Dla krótkiego opisu wieczności zobacz Ks. Objawienia 21-22. Wszystko stało się nowe; wszystko jest wspaniałe, chwalebne i błogosławione. To będzie też nas dotyczyć. Nasze ciało, dusza i duch będą całkowicie błogosławione. Grzech nie będzie już istniał i nasze myśli będą w zgodzie z Bożymi (1 Jana 3.2). Bóg ma plan pocieszenia swojego ludu (Ks. Izajasza 40.1), udoskonalenia jego odkupionych (Hebrajczyków 10.14) i zapewnienia im zaopatrzenia na całą wieczność (Psalm 23.6).

Teraz nie powinniśmy skupiać się na tym, jak będziemy cieszyć się niebem lub wiecznością bez wszystkich naszych ukochanych; raczej powinniśmy skupić się na tym, jak wskazać naszym ukochanym na wiarę w Chrystusa- aby i oni tam byli.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak niebo może być doskonałym miejscem, skoro nie ma tam wszystkich naszych ukochanych?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries