settings icon
share icon
Pytanie

Czym według Biblii jest błogosławieństwo domu?

Odpowiedź


Błogosławieństwo domu (określane również jako "uzdrowienie domu" lub "oczyszczenie domu") to rytuał wykonywany przez przywódcę religijnego z zamiarem ochrony osób mieszkających w domu przed trudnościami i kłopotami. Wiele religii ma jakąś formę błogosławieństwa domu, która jest częścią ich regularnych praktyk lub tradycji.

W chrześcijaństwie błogosławieństwo domu jest starożytną tradycją. W protestantyzmie i prawosławiu błogosławieństwo zwykle przybiera formę modlitwy nad domem, ale praktyki różnią się w zależności od regionu i tradycji. Czasami błogosławieństwo przybiera formę powieszenia oprawionego zdjęcia Chrystusa z wydrukowaną modlitwą. Katoliccy księża dokonują błogosławieństwa domu dla członków swojego kościoła, kropiąc wodą święconą każdy pokój i modląc się za mieszkańców domu. Kapłani często błogosławią domy w Święto Trzech Króli (6 stycznia), aby upamiętnić odwiedziny Trzech Króli, którzy przynieśli Jezusowi dary (Mt 2:11).

W Biblii Bóg błogosławił domy swoich sług dla swoich celów i chwały (Rdz 39:5; Ezechiela 44:30). Nic nie wskazuje na to, by błogosławieństwo poprzedzał jakiś rytuał. Bóg po prostu błogosławił swój lud, który podążał za Nim w posłuszeństwie.

Nie ma nic jawnie grzesznego lub niebiblijnego w błogosławieństwie domu. Jest to ludzka tradycja. Biblia nie wymaga żadnego rytuału, aby Bóg pobłogosławił dom, ani nie wymienia żadnych zasad dotyczących tego, jak powinno się to robić. Jako tradycja, błogosławieństwo domu jest czymś, co możemy wybrać lub nie. Aby nie ufać przesądom, powinniśmy pamiętać, że to Bóg błogosławi, a nie obrazek w ramce czy woda święcona.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym według Biblii jest błogosławieństwo domu?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries