settings icon
share icon
Pytanie

Od lat mieszkam z niewierzącym/ niewierzącą. Niedawno uwierzyłem/ uwierzyłam w Chrystusa. Co powinienem/ powinnam zrobić?

Odpowiedź


Od lat mieszkam z niewierzącym/ niewierzącą. Niedawno uwierzyłem/ uwierzyłam w Chrystusa. Co powinienem/ powinnam zrobić?

Odpowiedź: Nie ma łatwej odpowiedzi na twoje kłopotliwe położenie. Najprawdopodobniej, powinieneś/ powinnaś przestać wspólnie mieszkać, tłumacząc dokładnie swojemu partnerowi, że byłeś nieposłuszny/ byłaś nieposłuszna Bogu żyjąc razem przed ślubem, a kontynuacja współżycia/ mieszkania razem stanowi dalsze, rozmyślne cudzołóstwo. Pismo Święte jasno pokazuje, że niemoralność seksualna jest grzechem i to, że nasze ciała są przeznaczone do wywyższania Pana: "Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym" (1 Koryntian 6.20). Bóg Ciebie nie zbawił, abyś trwał w grzechu (Rzymian 6.1-4).

Możesz się ożenić, unikając zmartwień związanych z niemoralnością, ale jeśli to zrobisz, tworzysz nierówne jarzmo, którego Bóg zabrania (2 Koryntian 6.14).Teraz, kiedy Chrystus wszedł do Twojego życia, stał się Twoją główną miłością (Ew. Łukasza 14.26). A miłowanie Pana idzie w parze z posłuszeństwem Panu (Ew. Jana 14.15).

Biblijne zasady przedstawione dotychczas są dość proste; jednak mogą istnieć inne kwestie do rozważenia, które komplikują tą kwestię. Na przykład, czy są dzieci? Także, gdzie mieszkasz, jakie są przepisy prawa dotyczące zawierania małżeństw? Może być tak, że zgodnie z prawem już jesteście w związku małżeńskim, w zależności od szczegółów prawa małżeńskiego w Twoim kraju. Jeśli nie wymieniłeś formalnej przysięgi w obecności urzędnika, to jedną z możliwości jest (uroczyste) zawarcie małżeństwa, do którego już się zobowiązałeś. Jeśli twój niewierzący małżonek nie chce zatwierdzić związku odpowiednimi dokumentami prawnymi, to zasada z 1 Koryntian 7.15 może mieć zastosowanie.

Poza modlitwą w tej sprawie i badania nauczania Pisma Świętego, konieczne jest znalezienie pobożnego doradcy — pastora lub kogoś, kto naprawdę rozumie Biblię i ma duże doświadczenie życiowe — z którym możesz podzielić się wszystkimi szczegółami swojej sytuacji. Podążając za przykazaniami Pisma Świętego, módl się o odwagę i łaskę. Droga, którą należy iść, zostanie wyjaśniona. Uwierz, że Bóg naprawdę wie, co jest dla ciebie najlepsze. Ufaj, że On ma na względzie Twoje dobro.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Od lat mieszkam z niewierzącym/ niewierzącą. Niedawno uwierzyłem/ uwierzyłam w Chrystusa. Co powinienem/ powinnam zrobić?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries