settings icon
share icon
Pytanie

Dlaczego miałbym zaufać GotQuestions.org?

Odpowiedź


Nowoczesna technologia dała nam wiele nowych możliwości dzielenia się informacjami. Niestety, korzystając z tej samej technologii, równie łatwo jest przekazywać plotki, mity i błędne przekonania, jak i rozpowszechniać prawdę. W świecie pełnym fałszywych wiadomości, zaufanie jest trudne do zbudowania. Dlatego tak ważne jest weryfikowanie źródeł. "Dlaczego miałbym zaufać GotQuestions.org?" to znakomite pytanie.

Służba Got Questions stara się udowodnić, że jest godna zaufania na kilka sposobów. Kluczowe jest zdefiniowanie, co oznacza "zaufanie", gdy chodzi o źródło takie jak nasze. Nigdy nie chcemy, aby ktokolwiek uwierzył w coś "tylko dlatego", że Got Questions tak twierdzi. Nie oczekujemy też, że czytelnicy będą zakładać, że wszystko, co jest sprzeczne z naszym stanowiskiem, jest domyślnie złe. To nie byłoby "zaufanie", to byłaby naiwność. W Got Questions staramy się przedstawiać informacje w sposób jasny i prosty, z poparciem biblijnym. Mamy nadzieję, że inni zbadają to, co mówimy i uznają to za istotne i rzetelne. Na tej podstawie chcielibyśmy, aby inni "zaufali" Got Questions, uznając nas za rzetelne i godne szacunku źródło informacji.

Jezus był wzywany, aby uzasadnił swoje nauczanie. W odpowiedzi Jezus nie powiedział: "Zaufaj mi, bo tak powiedziałem", ale wskazał na trzy podstawowe rodzaje dowodów: ludzkie świadectwo, wydarzenia w realnym świecie i Pismo Święte (Ew. Jana 5.31-40). Oczywiście, nie jesteśmy Jezusem i nie twierdzimy, że mamy Jego autorytet. Ale jeśli ten poziom badania może być zastosowany do Niego, to z pewnością powinien być zastosowany do nas.

Mając to na uwadze, są trzy podstawowe powody, dla których uważamy, że służba Got Questions jest godna zaufania:

Świadectwo ludzi: Ogromna liczba osób uznała nasze informacje za pomocne i wiarygodne. Wiele z tych osób jest teraz wolontariuszami, którzy współpracują z nami, kontynuując naszą misję dostarczania prawdziwych, prostych prezentacji Biblii. Duża część naszego ruchu w sieci pochodzi od osób, które sprawdziły naszą służbę i uznały ją za wiarygodną. Regularnie otrzymujemy pozytywne opinie, nawet od osób o odmiennych poglądach teologicznych, które doceniają wpływ i podejście naszej służby. Dostępność naszych artykułów online pozwala na obiektywną ocenę, dostępną dla każdego, bez względu na jego zainteresowania.

Wydarzenia w świecie rzeczywistym: służba Got Questions od 2002 r. stale rośnie i dociera do milionów ludzi na całym świecie. Nie zostało to osiągnięte poprzez sprzedaż produktów, oferowanie lekarstw czy serwowanie wesołego gawędziarstwa. Nie uczyniło to nikogo zaangażowanego bogatym ani sławnym. Zamiast tego, nasz wzrost był spowodowany wpływem naszej strony internetowej na jednostki. Osobiste wyróżnienia naszych pracowników zawsze były ograniczane, aby można było skupić się na Piśmie Świętym. Łatwo jest rozwijać organizację, oferując fajerwerki i mówiąc ludziom to, co chcą usłyszeć. Z kolei Got Questions rozwijało się w "trudny sposób", stabilnie i z sukcesem, koncentrując się na mówieniu prawdy w prosty sposób.

Pismo Święte: Silny nacisk kładziemy na Biblię. Dlatego też wyraźnie wskazujemy, gdzie i jak nasze informacje są zaczerpnięte ze Słowa Bożego. Użytkownicy naszej strony mogą więc sprawdzić fakty i zweryfikować to, co jest napisane. Ponadto, Got Questions nie próbuje wzmacniać - lub wyciszać - tego, co mówi Biblia, aby dopasować ją do naszych preferencji. Gdy jest miejsce na wątpliwości, staramy się to wyjaśnić. Gdy Pismo Święte jest jasne, jesteśmy gotowi zająć stanowisko, nawet jeśli wywołuje to krytykę. Gdy krytyka jest konstruktywna, rozważamy ją z modlitwą i poddajemy się zmianom, gdy jest to uzasadnione.

Ogólnie rzecz biorąc, Got Questions można uznać za godne zaufania, ponieważ zostało przetestowane, sprawdzone i zweryfikowane (zob. Dz. Apostolskie 17.11; 1 Jana 4.1; 1 Tesaloniczan 5.21; Kolosan 2.8). Najlepiej byłoby, gdyby każda osoba, która czyta nasze materiały, poddała je próbie. Mamy nadzieję, że takie badanie będzie nadal pokazywało naszą służbę jako "wypróbowaną i nienaganną, która wykłada należycie słowo prawdy" (2 Tymoteusza 2.15; tłum. Biblia Warszawska). Nie chcemy, ani nie oczekujemy, że cokolwiek powiemy, zostanie przyjęte na ślepo lub bez rozeznania. Nie jesteśmy nieomylni i nie rościmy sobie prawa do tego. Mamy szczerą nadzieję, że biorąc pod uwagę sumę naszych materiałów, historię i wpływ, inni uznają nas za źródło zasługujące na uznanie i szacunek.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Dlaczego miałbym zaufać GotQuestions.org?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries