settings icon
share icon
Pytanie

Dlaczego ludzie umierają?

Odpowiedź


Ludzie umierają z powodu tego, co nazywa się "grzechem pierworodnym"- nieposłuszeństwo Adama i Ewy w Ogrodzie Eden. Bóg ostrzegł pierwszą parę, że przekroczenie jego prawa będzie skutkowało ich śmiercią (1 Ks. Mojżeszowa 2.17), i to się stało. "Karą za grzech jest śmierć" (Rzymian 6.23).

Adam i Ewa mieli przebywać w obecności Boga na zawsze, więc z pewnością nie wiedzieli nawet co to znaczy "umrzeć." Niestety, grzech w którymś momencie przeszłości przedostał się do rzeczywistości niebiańskiej aniołów, i szatan zwiódł Ewę, a ona uległa grzechowi. Ewa podała owoc swojemu mężowi, a on również uległ grzechowi. Ten grzech sprowadził śmierć na świat, oddzielając ludzkość od Źródła Życia.

Od tego czasu, każdy człowiek pochodzący od kobiety i mężczyzny wydaje na świat grzeszne potomstwo. Wraz z grzeszną naturą na świat wchodzi śmierć. "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli" (Rzymian 5.12).

3 rozdział 1 Ks. Mojżeszowej opisuje przekleństwo jakie Bóg wypowiedział wobec świata. Klątwa dotyczyła słów wypowiedzianych do Adama: "W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz" (1 Ks. Mojżeszowa 3.19). Śmierć fizyczna jest tym o czym mówił tutaj Bóg. Śmierć fizyczna nie dotknęła od razu Adama i Ewę, ale z powodu ich grzechu niewinne zwierzęta rzeczywiście umarły (1 Ks. Mojżeszowa 3.21).

Innym rodzajem śmierci jaką przyniósł grzech Adama i Ewy była śmierć duchowa- ich duchy zostały oddzielone od Ducha Bożego; ich relacja/ społeczność została zerwana. Ta duchowa śmierć nastąpiła od razu po tym jak zerwali zakazany owoc, zlękli się i poczuli zawstydzenie (1 Ks. Mojżeszowa 3.10). Śmierć duchowa, podobnie jak śmierć fizyczna, została przekazana ich potomkom (Efezjan 2.1).

Od czasu Adama, ludzkość pracuje pod "prawem grzechu i śmierci" (Rzymian 8.2). Bóg w swojej dobroci posłał swojego Syna, aby znieść prawo grzechu i śmierci i ustanowić "prawo Ducha, który daje życie" (Rzymian 8.2). 1 Koryntian 15.20-26 stwierdza, że "Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli. Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć, przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie. Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni [...] A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć."

EnglishPowrót na polską stronę główną

Dlaczego ludzie umierają?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries