settings icon
share icon
Pytanie

Czym jest Desposyni / Rex Deus?

Odpowiedź


Desposyni to nazwa nadana krewnym Jezusa w lini Jego matki, Marii. Niektórzy uważają, że mieli oni duży udział w przywództwie Kościoła w jego początkowych latach aż do IV wieku, kiedy to wzmianki o Desposyni wydają się zanikać. Wielu przypisuje to gwałtownym prześladowaniom żydowskich chrześcijan, w szczególności Desposyni. Niektórzy wierzą, że Jezus Chrystus poślubił Marię Magdalenę i miał z nią dzieci, które również nazywano Desposyni. Uważa się, że dynastia ta istnieje do dziś i odegrała dużą rolę w światowym rządzie i przywództwie religijnym.

Rex Deus przypisuje również swój rodowód rzekomemu małżeństwu Jezusa i Marii, ale także sięga do króla Dawida, a nawet dalej, do arcykapłana Aarona, brata Mojżesza. Według teoretyków, Rex Deus zachowali swoją linię krwi w czystości przez ostatnie kilka tysięcy lat i są rzekomo strażnikami "prawdziwych" tajemnic judaizmu i chrześcijaństwa.

Desposyni, jako potomkowie Marii, matki Jezusa, są faktem historycznym. Wspomina się o nich w zapisach historycznych aż do IV wieku n.e. Jednak twierdzenia, że Jezus poślubił Marię Magdalenę i miał z nią dzieci, są oczywiście nieprawdziwe i należy je natychmiast odrzucić. Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest powiedziane, że Jezus wziął sobie żonę, nie mówiąc już o tym, że była to Maria Magdalena. Nie można tego nawet insynuować na podstawie tekstu biblijnego. Każda wzmianka o Marii Magdalenie w Piśmie Świętym neguje każde założenie, że między nią a Jezusem istniał intymny związek seksualny. Ten wypaczony pogląd nie może być nawet poparty niekanonicznymi ewangeliami, które wspominają o Marii Magdalenie, takimi jak Ewangelia Tomasza, Ewangelia Piotra czy nawet Ewangelia Marii.

Małżeństwo Jezusa z Marią Magdaleną jest jedynie wymyśloną przez człowieka farsą, narzędziem stworzonym do dalszej pracy badaczy i teoretyków spiskowych. Idee stojące za Desposyni i Rex Deus wynikają z zamiłowania ludzkości do rozwiązywania tajemnic i ujawniania nieznanego. Ich zdaniem musi istnieć wyjaśnienie dla wszystkiego, co dzieje się w historii świata, a to, co nieznane, im nie wystarcza. Teorie są więc tworzone poprzez przekręcanie faktów historycznych. Farsy są przedstawiane jako prawda, a niektórzy chwytają się tej "prawdy" i przenoszą ją na wyższy poziom, próbując ujawnić tajemnicę i podstęp. Tajemnice zawierają wiedzę, a wiedza władzę i zawsze będą kusić. My, wierzący, rozumiemy jednak, że istnieje tylko jedna Prawda, według której osądzane są wszystkie tajemnice - Słowo Boże (2 Tymoteusza 3:16-17).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym jest Desposyni / Rex Deus?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries