settings icon
share icon
Pytanie

Skąd mogę wiedzieć, jaki jest mój dar duchowy?

Odpowiedź


Nie istnieje magiczna formuła lub test, który byłby w stanie w pełni powiedzieć nam, jakie są nasze dary duchowe. Duch Święty rozdaje dary tak, jak chce (1 List św. Pawła do Koryntian 12:7-11). Podobnie, Bóg nie chce, byśmy nie wiedzieli, jak powinniśmy Mu służyć. Problem polega na tym, że tak łatwo nam skupić całą swoją uwagę na darach duchowych, że chcemy Bogu służyć jedynie darami, w jakie Bóg nas wyposażył. Nie tak działają dary Ducha Świętego. Bóg powołuje nas do tego, byśmy służyli Mu w posłuszeństwie. On nas wyposaży w dary, jakich potrzebujemy, byśmy mogli dokończyć dzieła, do jakiego nas powołał.

Rozpoznanie naszego duchowego obdarowania może być dokonane na różne sposoby. Test darów duchowych czy ich spis, jeśli nie bazujemy na nim całkowicie, może nam bezsprzecznie pomóc zrozumieć, jakie jest nasze obdarowanie. Potwierdzenie, jakie mamy od innych ludzi także rzuca światło na nasze duchowe dary. Ludzie, którzy widzą, jak służymy Panu, często identyfikują użycie daru, który my możemy uznać za oczywistość, lub którego nie rozpoznamy. Modlitwa jest także ważna. Jedyną osobą, która wie dokładnie, jak jesteśmy obdarowani, jest ten, który rozdaje te dary: Duch Święty. Możemy prosić Boga, by pokazał nam, jak jesteśmy obdarowani, byśmy lepiej wykorzystywali te dary dla Jego chwały.

Tak, Bóg powołuje jednych, by byli nauczycielami, i daje im dar nauczania. Bóg powołuje innych, by byli sługami i pobłogosławił ich dając im dar niesienia pomocy. Jednak znanie naszych szczególnych darów nie zwalnia nas od służenia Bogu na polu, które nie leży w centrum naszego obdarowania. Czy warto wiedzieć, jakie dary duchowe Bóg ma dla nas? Oczywiście, że tak. Czy złe jest skupianie się na naszych darach i zapominanie o innych możliwościach służenia Bogu? Tak! Jeśli chcemy, by Bóg nas używał, On wyposaży nas we wszystkie dary duchowe, jakich potrzebujemy.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Skąd mogę wiedzieć, jaki jest mój dar duchowy?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries