settings icon
share icon
Pytanie

Dlaczego czystość seksualna jest taka ważna?

Odpowiedź


Bóg dał mężczyźnie i kobiecie radość i przyjemność w relacji seksualnej w ramach więzi małżeńskiej i Biblia jasno podkreśla znaczenie przestrzegania czystości seksualnej w granicach tego związku pomiędzy mężem i żoną (Efezjan 5.31). Ludzie są świadomi przyjemnych skutków tego daru od Boga, ale rozszerzyli tą relację poza małżeństwo i prawie wszelkie okoliczności. Świecka filozofia świata "jeśli czujesz przyjemność, to zrób tak" przesiąka kultury, szczególnie zachodnią, do tego stopnia, że czystość seksualna postrzegana jest jako archaiczna i niepotrzebna.

A jednak zobacz co Bóg mówi na temat czystości seksualnej. "Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa, aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu, nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga [...] Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia" (1 Tesaloniczan 4.3-5, 7). Fragment ten podaje Boże powody powołania do czystości seksualnej w życiu jego dzieci.

Po pierwsze, jesteśmy "uświęceni" i z tego powodu mamy unikać niemoralności seksualnej. Greckie słowo przetłumaczone jako "uświęceni" oznacza dosłownie "oczyszczony, uczyniony świętym, poświęcony [dla Boga]." Jako chrześcijanie, mamy żyć oczyszczonym życiem, ponieważ zostaliśmy uświęceni poprzez zamianę naszego grzechu na sprawiedliwość Chrystusa na krzyżu i staliśmy się całkowicie nowym stworzeniem w Chrystusie (2 Koryntian 5.17-21). Nasza stara natura, ze wszystkimi jej nieczystościami, seksualną i innymi, umarły i teraz żyjemy z wiary w Jedynego, który umarł za nas (Galacjan 2.20). Trwanie w seksualnej nieczystości (rozpuście) jest zaprzeczaniem tego, a czynienie tak jest tak naprawdę uzasadnionym powodem, aby podważać to czy kiedykolwiek prawdziwie narodziliśmy się na nowo. Uświęcenie, proces w którym stajemy się coraz bardziej podobni do Chrystusa, jest ważnym dowodem rzeczywistości naszego zbawienia.

Widzimy również w 1 Tesaloniczan 4.3-5 potrzebę kontrolowania naszych ciał. Gdy oddajemy się niemoralności seksualnej, dajemy dowód tego, że Duch Święty nie wypełnia nas, ponieważ nie posiadamy jednego z elementów jego owocu Ducha- wstrzemięźliwości. Wszyscy wierzący przejawiają owoc Ducha Świętego (Galacjan 5.22-23) w większym lub mniejszym stopniu w zależności od tego czy pozwalają czy nie, aby Duch Święty ich prowadził.

Niepohamowana "namiętna żądza" jest działaniem cielesnym (Galacjan 5.19), a nie Ducha. Zatem kontrolowanie naszego pożądania i życie w czystości seksualnej jest kluczowe dla każdego, kto twierdzi, że zna Chrystusa. Czyniąc tak, uwielbiamy Boga w naszych ciałach (1 Koryntian 6.18-20).

Wiemy, że Boże zasady i dyscyplina odzwierciedlają jego miłość do nas. Postępowanie według tego, co mówi pomaga nam w czasie naszego życia na ziemi. Poprzez zachowanie czystości seksualnej przed ślubem, unikamy emocjonalnych zażyłości, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze przyszłe relacje i małżeństwo. Następnie, poprzez zachowanie czystości łoża małżeńskiego (Hebrajczyków 13.4), możemy doświadczać bezgranicznej miłości do naszych partnerów, którą przewyższa jedynie ogromna miłość Boga do nas.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Dlaczego czystość seksualna jest taka ważna?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries