settings icon
share icon
Pytanie

Czy niebo istnieje?

Odpowiedź


Niewielu ludzi sprzeciwia się istnieniu nieba z powodów moralnych. Idea satysfakcjonującego życia pozagrobowego przemawia do większości ludzi, zwłaszcza że większość z nich jest przekonana, że się tam znajdzie (Mateusza 7:13-14). Niektórzy nie wierzą w niebo z powodów duchowych, wierząc zamiast tego w reinkarnację lub po prostu w zapomnienie po śmierci. Biblia opisuje prawdziwą, wieczną i świadomą wieczność po śmierci dla wszystkich ludzi. Dla tych, którzy zaufali Chrystusowi, ten stan istnienia jest bez chorób, śmierci i bólu w obecności Boga (Objawienie 21:1-4).

Na zastrzeżenia dotyczące istnienia nieba na gruncie duchowym lub religijnym najlepiej odpowiedzieć, porównując prawdziwe twierdzenia każdej wiary. Taki wysiłek wykracza poza zakres tego artykułu.

Bardziej powszechny sprzeciw wobec nieba ma mniej wspólnego z duchowością, a więcej z kulturą popularną. Wiele osób odrzuca ideę nieba jako krainy puszystych chmur, harf, białych szat itp. Inni nie lubią idei niekończących się nabożeństw kościelnych. Żaden z tych poglądów na niebo nie jest koncepcją popartą biblijnie, więc poprawienie błędnych przekonań jest kluczem do usunięcia tych konkretnych zastrzeżeń co do istnienia nieba.

Biblia potwierdza, że niebo, zdefiniowane jako "miejsce, w którym mieszka Bóg", rzeczywiście istnieje. W Biblii termin niebo ogólnie odnosi się do obszarów poza ziemią. Obszary te mogą być powietrzem, przestrzenią kosmiczną lub królestwem Boga (często nazywanym "najwyższym niebem"). Według Biblii, po powrocie Chrystusa wierzący będą żyć z Bogiem w Nowym Jeruzalem na odnowionej Ziemi. Obiecane chrześcijanom "niebo" to przywrócony ogród Eden, a nie mglista chmura i złoty instrument.

Chociaż nie wiemy dokładnie, jak będzie wyglądało niebo, Biblia sugeruje, że nie będzie ono statyczne ani nudne (Objawienie 21:23-24). Tak, niebo istnieje. I według Biblii będzie to najwspanialsze miejsce, jakie można sobie wyobrazić.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy niebo istnieje?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries