settings icon
share icon
Pytanie

Czy Bóg zna przyszłość?

Odpowiedź


Biblia jest zawsze bardzo dokładna, włączając w to treść proroctw. Rozważmy na przykład proroctwo o narodzeniu Chrystusa w Betlejem w Judzie, zapisane w Ks. Micheasza 5:2. Prorok Micheasz żył w okolicach roku 700 przed narodzeniem Chrystusa. Gdzie urodził się Chrystus siedem wieków później? W Betlejem Judzkim (Ew. Łukasza 2:1-20; Ew. Mateusza 2:1-12).

Peter Stoner, w swojej książce pt. „Nauka przemawia", wykazał, że przypadkowość w Księgach prorockich jest wykluczona przez naukę o prawdopodobieństwie. Biorąc pod uwagę tylko osiem proroctw odnoszących się do Chrystusa, Stoner odkrył, że szansa, iż jeden człowiek mógłby wypełnić te osiem proroctw, wynosi 1 do 10 spotęgowanej 17-krotnie. Mówimy o prawdopodobieństwie 1 do 100 000 000 000 000 000. Jezus oczywiście wypełnił wiele innych proroctw, nie tylko tych osiem! Nie ma żadnych wątpliwości, że Biblia absolutnie dokładnie przepowiada przyszłość.

Skoro Bóg może przepowiadać przyszłość, to na pewno ją zna. Prorok Izajasz zapisał takie oto słowa o Bogu: „Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja. Ja od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co jeszcze się nie stało. Ja wypowiadam swój zamysł, i spełnia się on, i dokonuję wszystkiego, czego chcę." (Ks. Izajasza 46:9-10). Bóg jest jedyną osobą, która od samego początku może precyzyjnie określić koniec.

Bóg jest wszechwiedzący; On zna wszystko to, co dzieje się obecnie oraz wszelkie możliwości zdarzeń. Bóg jest również wieczny (Psalm 90:2). Jako wieczny, wszechwiedzący Bóg przeżył nasze dni przeszłe nasze dni teraźniejsze oraz przyszłe; przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Bóg jest Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem (Ks. Objawienia 21:6).

Są jeszcze proroctwa w Biblii, które czekają na swoje wypełnienie. Ponieważ Bóg zna przyszłość, możemy ufać wszystkim biblijnym proroctwom, że zostaną wypełnione. Wszelkie wydarzenia są wpisane w boży kalendarz, zgodnie z Jego planem. Wiemy kto trzyma w swym ręku przyszłość — jedyny, prawdziwy, osobowy, wieczny i wszechwiedzący Bóg Biblii.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Bóg zna przyszłość?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries