settings icon
share icon
Pytanie

Czy Bóg stworzył piekło?

Odpowiedź


Piekło jest miejscem cierpienia, przygotowanym pierwotnie przez Boga dla diabła i jego aniołów (Ew. Mateusza 18.9; 25.41). Słowa Hades (greckie) oraz Szeol (hebrajskie) są czasami wiązane z piekłem. Jednak Hades/ Szeol jest po prostu miejscem rzeczywistości, gdzie duchy ludzi idą, gdy umierają (zobacz 1 Ks. Mojżeszowa 37.35). Hades/ Szeol niekoniecznie jest miejscem cierpienia, ponieważ mówiono, że ludzie Boży mają tam iść tak samo jak niegodziwcy. W Nowym Testamencie, dowiadujemy się, że Hades jest jakoś podzielony "na przedziały". To znaczy, rzeczywistość umarłych jest podzielona na miejsce komfortu i miejsce cierpienia (Ew. Łukasza 16.19-31).

Są inne słowa związane z piekłem w Biblii takie jak Gehenna i jezioro ognia. Jasne jest, że istnieje faktyczne miejsce, gdzie duchy niezbawionych idą do wieczności (Ks. Objawienia 9.1; 20.15; Ew. Mateusza 23.33).

Wszystko to co kiedyś było czy jest lub będzie jest stworzone przez Boga, włączając w to piekło (Kolosan 1.16). Ew. Jana 1.3 mówi, "Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało." Bóg sam ma moc wpędzenia kogokolwiek do piekła (Ew. Łukasza 12.5). Jezus trzyma klucze śmierci i Hadesu (Ks. Objawienia 1.18).

Jezus powiedział, że piekło jest "przygotowane" dla szatana i demonów (Ew. Mateusza 25.41). To jest sprawiedliwa kara dla niegodziwców. Piekło, czy jezioro ognia, będzie również miejscem przeznaczenia dla tych, którzy odrzucają Chrystusa (2 Piotra 2.4-9). Dobra wiadomość jest taka, że ludzie mogą uniknąć piekła. Bóg, w Jego nieskończonym miłosierdziu i miłości, utorował drogę zbawienia dla każdego, kto zaufa Synowi Bożemu, Jezusowi Chrystusowi (Ew. Jana 3.16, 36; 5.24).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Bóg stworzył piekło?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries