settings icon
share icon
Pytanie

Czy Bóg kocha szatana?

Odpowiedź


Nie, Bóg nie kocha szatana i my również nie powinniśmy. Bóg nie może kochać tego co złe i grzeszne, a szatan właśnie taki jest. On jest Jego wrogiem (1 Piotra 5.8), złym (Ew. Mateusza 6.13), ojcem kłamstwa i mordercą (Ew. Jana 8.44); oskarżycielem Bożego ludu (Księga Objawienia 12.10); kusicielem (1 Tesaloniczan 3.5); pyszny, grzeszny i pełen przemocy (Księga Izajasza 14.12-15); zwodzicielem (Dzieje Apostolskiej 13.10); zastawiającym zasadzki diabelskie (Efezjan 6.11); i złodziejem (Ew. Łukasza 8.12). W rzeczywistości ucieleśnia wszystko to, co Bóg nienawidzi. Serce szatana jest upadłe i ugruntowane w nienawiści względem Boga; jego istnienie dobiegnie końca, a jego zniszczenie jest pewne. Księga Objawienia w rozdziale 20 opisuje Boży plan względem szatana, a który nie zawiera Bożej miłości względem niego.

Nakaz Jezusa abyśmy kochali swoich wrogów (Ew. Mateusza 5.44) został nadany, aby strzec naszych relacji w tym świecie. Kochamy Boga i ludzi (nawet naszych wrogów), którzy zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boże. Aniołowie nie są stworzeni na obraz Boży. Nigdy nie zostaliśmy pouczeni by kochać świętych aniołów, a już z pewnością by kochać złych aniołów- demony.

Skoro szatan jest ucieleśnieniem wszystkiego, co przeciwstawia się Bogu, którego kochamy, to nie możemy go kochać. Jeśli kochalibyśmy szatana, bylibyśmy zmuszeni nienawidzić Boga, ponieważ świętość jest przeciwieństwem grzechu.

Bóg już postanowił, że nie będzie przebaczenia dla szatana; my jesteśmy tymi, którym okazał swoją ofiarną miłość, okazaną na krzyżu. Gdy Bóg odkupił ludzkość, wystawił szatana na pokaz, rozbrajając nadziemskie władze (Kolosan 2.15). Boży sąd nad szatanem będzie częścią planu Bożej miłości względem nas.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Bóg kocha szatana?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries