settings icon
share icon
Pytanie

Czy cyberseks/ seks przez telefon jest grzechem?

Odpowiedź


Biblia nigdzie oczywiście nie wspomina o cyberseksie lub seksie przez telefon, ponieważ "cyber cokolwiek" czy "cokolwiek przez telefon" nie były możliwe w czasach biblijnych. Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy osoby w to zaangażowane są małżeństwem. W małżeństwie, cyberseks/ seks przez telefon podlegałyby zasadzie "wzajemnego ulegania sobie" z 1 Koryntian 7.5. Aby uzyskać więcej informacji, proszę zobacz nasz artykuł na temat tego co jest dozwolone w małżeństwie.

Poza małżeństwem, Słowo Boże podaje kilka zasad, które zdecydowanie miałyby zastosowanie do cyberseksu/ seksu przez telefon. Filipian 4.8 mówi nam, "Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały." Poza tym, istnieje wiele fragmentów Pisma Świętego, które wskazują na to, że seks poza małżeństwem jest grzechem (Dzieje Apostolskie 15.20; 1 Koryntian 5.1; 6.13, 18; 7.2; 10.8; 2 Koryntian 12.21; Galacjan 5.19; Efezjan 5.3; Kolosan 3.5; 1 Tesaloniczan 4.3; Judy 7). Sam Jezus nauczał nas, że pożądanie czegoś co jest grzeszne jest również grzechem: "Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył. A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim" (Ew. Mateusza 5.27-28). Ks. Przypowieści Salomona 23.7 (tłum. Biblia Poznańska) mówi, "mówi on do ciebie, ale serce jego nie jest z tobą."

Cyberseks czy seks przez telefon są, w swojej istocie, pragnieniem czegoś co jest grzeszne (rozpusty lub cudzołóstwa). Cyberseks czy seks przez telefon są fantazjowaniem na temat tego, co jest niemoralne i nieczyste. W żadnym sensie cyberseks czy seks przez telefon nie może być uznawane za szlachetne, właściwe, czyste, piękne, godne podziwu, doskonałe i godne uwielbienia. Cyberseks czy seks przez telefon są wirtualnym cudzołóstwem. Prowadzą człowieka do pułapki "stale rosnącej nieczystości" (Rzymian 6.19). Osoba, która jest niemoralna w swoim umyśle i pragnieniach, w końcu stanie się niemoralna w swoim postępowaniu. Tak, poza małżeństwem, cyberseks czy seks przez telefon są grzeszne.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy cyberseks/ seks przez telefon jest grzechem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries