settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia na temat crossdressingu/ transwestytyzmu/ transwestytach?

Odpowiedź


5 Ks. Mojżeszowa 22.5 porusza kwestię crossdressingu/ transwestytyzmu (mężczyzn ubierających się w ubrania kobiece i na odwrót). W tym fragmencie Bóg nakazuje, że kobieta nie ma nosić tego, co odnosi się do mężczyzny, a mężczyzna nie powinien nosić tego, co dotyczy kobiety, bo wszystko to jest "obrzydliwością." Hebrajskie słowo przetłumaczone jako "obrzydliwość" oznacza "rzecz obrzydliwą, obrzydliwa w sensie rytualnym (nieczystego jedzenia, bożków, mieszanych małżeństw), w sensie etycznym niegodziwości."Dlatego nie chodzi tylko o to, że Bóg odnosi się do faktu, że kobieta może założyć męskie ubranie lub odwrotnie. Nie jest to również nakaz, aby kobieta nie nosiła spodni, ponieważ niektórzy używają tego fragmentu do takiego właśnie nauczania. Chodzi tu o to, że owo „przebieranie się” i transwestytyzm ma na celu oszukać lub zaprezentować kogoś, kim się nie jest. Innymi słowy, odnosi się to do kobiety zmieniającej swój strój i wygląd, aby wyglądać na mężczyznę i mężczyzny zmieniającego swój strój i wygląd, aby wyglądać na kobietę. To jest definicja crossdressingu lub transwestytyzmu.

Możemy również wnioskować, że dynamiką, która za tym stoi, jest porzucanie tego, co naturalne i przyjmowanie tego, co w Słowie Bożym nazywa się nienaturalnym (Rzymian 1.24-27). Paweł mówi Kościołowi w Koryncie, że sposób, w jaki kobieta nosi włosy, jest odzwierciedleniem porządku Bożego, a zatem kobieta, która obcina włosy, aby wyglądać jak mężczyzna, lub mężczyzna, który nosi długie włosy, aby wyglądać jak kobieta, przynoszą mu wstyd (1 Koryntian 11.3-15). Chodzi tutaj o motywy i postawę serca, które przejawiają się w wyborze buntu przeciwko Bożemu wzorcowi posłuszeństwa.

Są to zasady, których możemy użyć do uzasadnienia wniosku. Bez względu na panujący zwyczaj, mężczyźni i kobiety powinni nosić odzież odpowiednią dla płci, ubierając się przyzwoicie i porządnie (1 Koryntian 14.40). Aby zastosować te zasady, Biblia nazywa crossdressing lub transwestytyzm wyborem, który jest demonstracją niewiary i buntu przeciwko Bogu i Jego porządkowi.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia na temat crossdressingu/ transwestytyzmu/ transwestytach?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries