settings icon
share icon
Pytanie

Czego powinienem szukać w chrześcijańskiej dziewczynie?

Odpowiedź


Biblia nie wspomina o takim rodzaju randkowania jakie widzimy obecnie. Zamiast tego, Biblia mówi o zasadach dla małżeństwa. Obecne randkowanie jest sposobem ocenienia przez mężczyznę i kobietę siebie wzajemnie jako potencjalnych małżonków. Oznacza to, że chrześcijańska dziewczyna powinna być przede wszystkim potencjalnym partnerem małżeńskim. Mężczyzna chrześcijański powinien szukać kobiety, aby spędzić z nią swoje życie, a nie jedynie aby dobrze się bawić. Jeśli mężczyzna nie jest gotowy aby się ożenić, nie powinien zabiegać o chrześcijankę.

Gdy mężczyzna szuka dziewczyny, najważniejszą cechą jaką musi posiadać (jako jego potencjalna przyszła żona i osoba, która będzie miała wielki wpływ na jego życie) to zbawienie w Panu Jezusie Chrystusie i życie prowadzone w posłuszeństwie jemu. W 2 Koryntian 6.14, Paweł mówi nam, abyśmy nie byli w "obcym jarzmie" z niewierzącymi. Jeśli kobieta nie ma wiary w Jezusa Chrystusa, dla chrześcijanina byłoby głupstwem uznawać ją za swoją dziewczynę i/lub żonę.

Mając na uwadze to co już powiedzieliśmy, tylko dlatego że kobieta jest chrześcijanką niekoniecznie jest doskonałym dopasowaniem dla każdego chrześcijanina. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne aspekty bycia w "obcym jarzmie." Na przykład, podobne cele duchowe, przekonania doktrynalne, spojrzenie na życie, to niezwykle ważne kwestie. Poza tym, mądrze jest rozważyć bardziej praktyczne rzeczy jak poziom energii, wspólne zainteresowania i oczekiwania odnośnie rodziny i stylu życia. Wielu mężczyzn żeni się z kobietami w oparciu o atrakcyjność emocjonalną lub fizyczną, a to może prowadzić do katastrofy.

Biblia podaje wskazówki na temat rodzaju charakteru jakiego mężczyzna powinien szukać u chrześcijańskiej dziewczyny. Dziewczyna chrześcijańska będzie przejawiała ducha uległości wobec Pana. Apostoł Paweł mówi żonom, że mają być uległe/ poddane swoim mężom jak Panu (Efezjan 5.22-24). Jeśli nie jest zdolna do uległości Panu, to prawdopodobnie nie będzie dostrzegała wartości uległości wobec swojego męża, gdy ten czas nadejdzie. Ważne jest, aby pamiętać, że charakter uległości jest wartością duchową, a nie cechą osobowości. Słodka osobowość niekoniecznie wiąże się z uległym duchem i podobnie energetyczna czy osobowość o silnej woli nie muszą koniecznie wiązać się z przekornym duchem. Kobieta będzie uległa do tego stopnia do jakiego poddana jest wpływowi Ducha Bożego, i będzie pełna wpływu Ducha Świętego do tego stopnia, jak go kocha i spędza czas przy jego Słowie.

Chrześcijanka powinna być błogosławieństwem i błogosławić swojemu mężowi. Ma być jego pomocą, według najwcześniejszego biblijnego opisu ustanowionego dla Adama i Ewy. Powinna być odpowiednim pomocnikiem dla jego służby i powołania. Jeśli jest na przykład powołany do bycia pastorem czy misjonarzem, powinien szukać chrześcijanki, która czuje to samo powołanie. Ale najważniejsze ze wszystkiego, to powołanie dla nas wszystkich, aby być ambasadorami Chrystusa (2 Koryntian 5.20), mężczyzna powinien wybrać kobietę, które mu pomoże, a nie przeszkodzi pod tym względem. Powinna przejawiać zaangażowanie w modlitwę (1 Tesaloniczan 5.16), zachęcenie (1 Tesaloniczan 5.11), służenie innym (Hebrajczyków 6.10) oraz mądrość, która pochodzi z poznania Słowa Bożego (Kolosan 3.16). To jest rodzaj kobiety, która będzie prawdziwie pomocna dla chrześcijanina.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czego powinienem szukać w chrześcijańskiej dziewczynie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries