settings icon
share icon
Pytanie

Czy mógłbyś udzielić mi jakiejś chrześcijańskiej porady odnośnie związku?

Odpowiedź


Często otrzymujemy pytania odnoszące się do słów: „Podoba mi się dwóch chłopców… którego powinnam wybrać na swojego chłopaka?” albo „Jestem w związku a moja dziewczyna zrobiła/powiedziała…. czy powinienem z nią zerwać?” To są pytania na które ciężko jest nam odpowiadać. Gotquestions.org nie jest służbą zajmującą się chrześcijańskim poradnictwem. Zawsze będziemy dążyć do wyjaśnienia tego, co Biblia naucza na dany temat. W odniesieniu jednak do kwestii porad odnośnie relacji, Biblia rzadko dokładnie odnosi się do sytuacji o jakie jesteśmy pytani. Biblia znacznie bardziej skupia się na naszej relacji z Bogiem.

Jesteśmy bardzo ostrożni w udzielaniu porad na temat relacji. Bardzo trudno jest udzielić mądrych rad na temat spraw osobistych i zawrzeć ich w artykule. A szczególnie trudne jest udzielenie porady chrześcijańskiej na temat relacji, gdy nie znamy osobiście osób w nią zaangażowanych, nie mamy możliwości poznać wszystkich szczegółów i/lub otrzymujemy relację tylko jednej ze stron. Nie chcemy zabierać głosu za Boga w udzielaniu autorytatywnych porad odnośnie relacji chrześcijan.

Jak już to sobie wyjaśniliśmy, jak brzmi nasza rada? Radzimy, abyś porozmawiał/-a z Bogiem na temat relacji. Módl się do Pana, prosząc go, aby jasno objawił Tobie czego od Ciebie oczekuje (Filipian 4.6-7). Proś Boga, aby obdarzył cię mądrością i umiejętnością rozróżnienia (Jakuba 1.5). Bycie mądrym i pełnym poznania jest z pewnością Bożą wolą. Bóg chce, abyś podejmował/-a właściwe decyzje odnośnie relacji. Bóg pragnie, aby chrześcijanie w swoich relacjach doświadczali radości i zbudowania. Jeśli szczerym sercem i w pokorze prosisz Boga, to On obdarzy cię radą jakiej potrzebujesz.

I na koniec, znajdź mądrego doradcę pośród dojrzałych chrześcijan, którzy są małżeństwem od wielu lat i chodzą przez ten czas z Bogiem. Poszukuj pomocy od swojego pastora, starszych lub innego dojrzałego przywódcy chrześcijańskiego. Ich wieloletnie doświadczenie posłuży w udzieleniu porad pełnych mądrości, wypływającej z ich osobistego poznania Boga.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy mógłbyś udzielić mi jakiejś chrześcijańskiej porady odnośnie związku?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries