settings icon
share icon
Pytanie

Jaki jest chrześcijański punkt widzenia na medium?

Odpowiedź


Biblia silnie potępia wszelkie praktyki spirytystyczne, okultyzm, etc. (Ks. Kapłańska 20:27; Ks. Powtórzonego Prawa 18:10-13). Horoskopy, karty tarota, astrologia, wróżki, przepowiadanie przyszłości, czytanie z dłoni, seanse spirytystyczne etc. wszystko to mieści się również w tej kategorii. Te praktyki oparte są na koncepcji istnienia bogów, bóstw, lub duchów zmarłych drogich osób, które mogą nam dawać rady. Te „bóstwa” lub „duchy” to demony (2 List do Koryntian 11:14-15). Biblia nie daje nam żadnych powodów, aby wierzyć, że osoby nam bliskie, które zmarły mogą lub nawet chciałyby się z nami kontaktować. Jeśli były to osoby wierzące, są w niebie, ciesząc się najbardziej wspaniałym miejscem, jakie można sobie wyobrazić – relacją z kochającym Bogiem. Jeśli były osobami niewierzącymi, znajdują się w piekle, cierpiąc niekończące się udręki, za to, że odrzuciły miłość Boga i zbuntowały się przeciwko Niemu.

Tak więc, jeśli nasi bliscy nie mogą się z nami skontaktować, w jaki sposób spirytyści, medium etc. mogą zdobyć tak specyficzne informacje? Powstało już wiele „przemówień” o tematyce dotyczącej zjawiska medium. Zostało ujawnione i zdemaskowane to, w jaki sposób osoby podające się za medium mogą zdobyć wielką ilość informacji na temat danej osoby poprzez zwyczajne informacje. Czasami tylko używając numeru telefonu, czy poszukując w Internecie mogą zdobyć imiona, adresy, daty urodzin, daty zawarcia związku małżeńskiego, listę członków rodziny etc. Jednakże, niezaprzeczalnym jest fakt, że osoby podające się za medium, czasami znają fakty, które powinny być dla nich niemożliwe do zdobycia. Skąd biorą takie informacje? Odpowiedź brzmi – szatan i jego demony. 2 List do Koryntian 11:14-15 mówi nam „I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.” Dzieje Apostolskie 16:16-18 opisuje wróżkę, która była w stanie przepowiadać przyszłość, do czasu kiedy Apostoł Piotr zgromił w niej demona.

Szatan często udaje miłego i pomocnego. Próbuje podawać się za coś dobrego. Szatan i jego demony będą dawały medium informacje na temat danej osoby, w celu wciągnięcia jej w spirytyzm – coś czego Bóg zabrania. Na początku wydaje się to niewinne, ale wkrótce osoba odkrywa, że jest uzależniona od takich praktyk - pozwalając szatanowi na kontrolę i zniszczenie swojego życia. 1 List Piotra 5:8 podaje: “Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.” W większości przypadków, osoby, które uważają się za medium, są oszukiwane, nie znając źródła informacji, które otrzymują. W jakimkolwiek przypadku, i niezależnie od tego, jakie jest ich źródło – rzeczy związane ze spirytyzmem, czarami, astrologią, etc. nie są w Bożym planie dla nas, aby w ten właśnie sposób pozyskiwać informacje. W jaki sposób Bóg chce, abyśmy rozróżniali Jego wolę w naszym życiu? Po prostu: (1) Rozważając Pismo Święte (2 List do Tymoteusza 3:16-17), (2) Modląc się o mądrość (List Jakuba 1:5).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jaki jest chrześcijański punkt widzenia na medium?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries