settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia na temat biseksualności/ panseksualności? Czy bycie biseksualnym jest grzechem?

Odpowiedź


Biblia nigdzie bezpośrednio nie wspomina o biseksualności. Jednak widać wyraźnie, że biblijne potępienie homoseksualności również uzna biseksualność za grzech. 3 Ks. Mojżeszowa 18.22 stwierdza, że relacje seksualne z osobami tej samej płci są obrzydliwością. Rzymian 1.26-27 potępia relacje seksualne pomiędzy tą samą płcią jako obcowanie przeciwne naturze. 1 Koryntian 6.9 stwierdza, że ci co dopuszczają się aktów homoseksualnych nie posiądą królestwa Bożego. Te prawdy mają takie samo zastosowanie do biseksualistów jak i homoseksualistów.

Biblia mówi, że osoba staje się biseksualna lub homoseksualna z powodu grzechu (Rzymian 1.24-27). To niekoniecznie oznacza, że ta osoba popełniła grzech. Raczej odnosi się do samego grzechu. Grzech wypacza, przekręca i demoralizuje wszystko w stworzeniu. Biseksualność i homoseksualność są spowodowane grzechem "niszczącym" nas duchowo, mentalnie, emocjonalnie i fizyczne. Grzech jest plagą i biseksualność jest po prostu jednym z jej symptomów.

Wielu chrześcijan błędnie skupia się na biseksualności i homoseksualności jako szczególnie złych grzechach. Biblia nigdzie nie opisuje homoseksualności jako czegoś co jest mniej przebaczalne niż jakikolwiek inny grzech. Biseksualista jest tak samo daleko od zbawienia jak każdy "moralny" legalista. Bóg ofiaruje przebaczenie dla każdego i dla wszystkich, którzy zaufają Jezusowi Chrystusowi w kwestii zbawienia. To dotyczy także tych zaangażowanych w biseksualność. Gdy otrzymujemy zbawienie poprzez Chrystusa, Bóg rozpocznie proces niszczenia działania cielesnego (Galacjan 5.19-1) i rozwijania owocu Ducha Świętego (Galacjan 5.22-23). Bóg czasem usuwa nasze pragnienie do popełniania określonego grzechu, a innym razem daje nam siłę oprzeć się pokusie. Proces przemiany trwa całe życie. Gdy upadamy, Bóg jest wierny i przebacza i oczyszcza nas (1 Jana 1.9). On również jest wierny w tym, że dokończy to dzieło w nas (Filipian 1.6). Obietnica "nowego stworzenia" jest dostępna dla każdego, kto zaufa Chrystusowi (2 Koryntian 5.17).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia na temat biseksualności/ panseksualności? Czy bycie biseksualnym jest grzechem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries