settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia o wywoływaniu duchów?

Odpowiedź


Biblia bardzo jasno mówi o tym, czym jest wywoływanie duchów i kontaktowanie się ze zmarłymi. Pismo Święte posiada bardzo ugruntowane spojrzenie na praktyki związane z wykorzystaniem medium, wywoływania duchów i wróżenia. 3 Księga Mojżeszowa 19,31 stwierdza: "Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi ...", również w rozdziale 20,6 mówi: "Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu." 5 Księga Mojżeszowa mówi, że zwracanie się po radę do medium czy wywoływaczy duchów/ zmarłych jest "odrażające". Jasno widzimy, że Bóg postrzega tego rodzaju praktyki jako grzeszne i kompletnie bezużyteczne.

Saul, potężny król Izraela, ostatecznie doszedł do tragicznego końca, gdy odszedł od Boga i zaangażował się w wywoływanie ducha zmarłego. Zadecydował, że poszuka odpowiedzi u medium gdy Bóg nie udzielił mu odpowiedzi jakiej chciał. W 1 Ks. Samuela 28,6-20 Saul zwraca się do jasnowidza, aby przywołał mu ducha proroka Samuela. Jego śmiertelny błąd jest później wymieniany w Księdze Kronik 10,13-14 która podkreśla, że ten czyn Saula był zły: "Tak zginął Saul z powodu swojej niewierności, jakiej dopuścił się wobec Pana, wbrew słowu Pana, którego nie przestrzegał; zapytywał również o wyrocznię wieszczkę, a nie pytał o wyrocznię Pana..."

Jako chrześcijanie, powinniśmy szukać bożych odpowiedzi na nasze pytania. Modlitwa do lub "wywoływanie" innych osób/istot jest bałwochwalstwem. Modlitwa do zmarłej osoby, włączając w to apostołów, Marię czy inne osoby, nie różni się niczym od seansów spirytystycznych i proszenia o pomoc zmarłych krewnych. Większość tak zwanych medium to właściwie oszuści, którzy wykorzystują różne sztuczki z udziałem wspólników i efektów specjalnych aby ogłupić ludzi. Ci zaś, którzy nie są oszustami, są pod wpływem działania niebezpiecznych istot duchowych. Zwolennicy szatana (demony) potrafią objawiać się jako pomocne, dobre duchy, co sprawia, że w łatwy sposób wywołują zamieszanie i wiążą ludzi, którzy otwierają się na takie działanie.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia o wywoływaniu duchów?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries