settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia na temat nekromancji?

Odpowiedź


Nekromancja definiowana jest jako wywoływanie duchów zmarłych w celu magicznego odkrywania tajemnic przyszłości lub próby wpływania na bieg przyszłych wydarzeń. W Biblii nekromancja nazywana jest również "wróżbiarstwem", "czarnoksięstwem" lub "spirytyzmem" i wielokrotnie jest zabraniana (3 Ks. Mojżeszowa 19.26; 5 Ks. Mojżeszowa 18.10; Galacjan 5.19-20; Dzieje Apostolskie 19.19) jako jawny sprzeciw wobec Boga. To jest kwestia, której Pan się stanowczo sprzeciwia i należy jej unikać podobnie jak wszelkiego zła. I dzieje się tak z dwóch powodów.

Po pierwsze nekromancja łączy się z zaangażowaniem demonów i tym samym naraża taką osobę na wpływ demonicznego ataku. Szatan i jego demony szukają wszelkich sposobów, aby nas zniszczyć, a nie wprowadzić nas w poznanie prawdy czy mądrości. Czytamy w Słowie, że "Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć" (1 Piotra 5.8). Po drugie, nekromancja dotyczy pozyskiwania informacji o przyszłości, co wskazuje na brak zaufania Panu, a Pan obiecuje obdarzać mądrością każdego, kto go o to poprosi (Jakuba 1.5). To jest szczególnie ważne, ponieważ Pan zawsze prowadzi nas do prawdy i życia, natomiast demony zawsze prowadzą do kłamstwa i poważnych strat.

Koncepcja jakoby duchy zmarłych mogły kontaktować się i przekazywać informacje jest fałszywa. Ci, którzy starają się nawiązać taki kontakt niewątpliwie łączą się z duchami demonicznymi, a nie duchami tych, których kochali. Ci, którzy umierają idą od razu do nieba albo piekła- nieba, jeśli wierzyli w Jezusa jako swojego Zbawiciela, a do piekła jeśli nie wierzyli. Nie ma łączności pomiędzy zmarłymi i żyjącymi. Zatem, poszukiwanie kontaktu ze zmarłymi jest niepotrzebne i bardzo niebezpieczne.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia na temat nekromancji?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries