settings icon
share icon
Pytanie

Czym w Biblii jest bastion?

Odpowiedź


Bastion to ufortyfikowany mur lub coś, co zapewnia ochronę lub wsparcie. Termin bastion jest używany głównie w Biblii w wersji Króla Jakuba. Na przykład: "Oznaczcie dobrze jej wały" (Psalm 48:13). "Zbudujesz wały przeciw miastu, które prowadzi z tobą wojnę" (Powtórzonego Prawa 20:20). ") a w Jeruzalemie kazał sporządzić pomysłowe machiny wojenne do ustawienia na basztach i na narożnikach, aby miotać pociskami i dużymi kamieniami." (2 Kronik 26:15). NIV w powyższych wersetach ma odpowiednio "wały", "prace oblężnicze" i "narożne systemy obronne".

Prawdopodobnie znamy ten termin ze względu na jego użycie w angielskim tłumaczeniu klasycznego hymnu "A Mighty Fortress is Our God" (Potężną twierdzą jest nasz Bóg) autorstwa Marcina Lutra. Hymn ten przedstawia Bożą moc w naszym imieniu pośród szalejącej duchowej wojny. Pierwszy wers brzmi: "Potężną twierdzą jest nasz Bóg, bastionem, który nigdy nie zawodzi".

Koncepcja Boga jako bastionu jest powracającym tematem Starego Testamentu. Wiele fragmentów odnosi się do Boga jako silnej wieży (Prz 18:10; Jer 16:19), twierdzy (2 Samuela 22:2; Ps 91:2; 94:22) i schronienia (Ps 91:2, 9; 142:5). Dzieci Boże są zaproszone do ucieczki do Niego, aby znaleźć schronienie w czasach burzy (Psalm 64:10; 118:8). Jako bastion, Pan broni słabych i bezbronnych (Psalm 9:9; 12:5). Zapewnia bezpieczeństwo sprawiedliwym, którzy uciekają się do Jego imienia (Prz 18:10). Znajdujemy w Nim schronienie, ufając Jego obietnicom, a nie pokładając wiarę w tym, co możemy zobaczyć lub zrozumieć (Przysłów 3:5-6).

Izajasz 26 zawiera wspaniały obraz Bożego łaskawego zbawienia Jego ludu:

"W owym dniu tę pieśń śpiewać będą w ziemi judzkiej: Mamy miasto potężne; dla ocalenia wzniósł On wały obronne i baszty. Otwórzcie bramy, niech wejdzie naród sprawiedliwy, który dochowuje wierności! Temu, którego umysł jest stały, zachowujesz pokój, pokój mówię; bo tobie zaufał." (Izajasza 26:1-3, Biblia Warszawska).

Chwalimy Pana, że Jego zbawienie jest prawdziwym bastionem. Ci, którzy są w Chrystusie, znaleźli swoją jedyną obronę przed światem, ciałem i diabłem. Niech szatan czyni wszystko, co w jego mocy; my mamy w Bogu "bastion, który nigdy nie ustaje".

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym w Biblii jest bastion?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries