settings icon
share icon
Pytanie

Czy anioły mają skrzydła?

Odpowiedź


Najbardziej popularnym wyobrażeniem aniołów jest istota ludzka ze skrzydłami. Nie jest to biblijne. Biblia często przedstawia anioły jako postacie podobne do istot ludzkich. Jednak nie wskazuje to, że anioły w swojej istocie przypominają ludzi. Poza tym, Biblia bardzo rzadko opisuje anioły jako istoty posiadające skrzydła. Jednak zdecydowanie istnieją dwa typy aniołów wspomniane w Biblii, które miały skrzydła: cherubowie (2 Ks. Mojżeszowa 25.20; Ks. Ezechiela 10) oraz serafowie (Ks. Izajasza 6). Cherubowie i serafowie są dwoma typami aniołów, prawdopodobnie dwoma najwyższymi rangą aniołami. Zatem, jest to dość jasne, że niektóre anioły rzeczywiście mają skrzydła.

Biblia mówi, że aniołowie są istotami duchowymi (Hebrajczyków 1.14). Opis cherubinów w Ks. Ezechiela rozdział 10 oraz serafinów w Ks. Izajasza rozdział 6 są bardzo nietypowe. Wydaje się jasne, że Ezechiel i Izajasz mieli trudność z dokładnym opisaniem niesamowitych wizji nieba i aniołów. Jako istoty duchowe, wydaje się niejasne z jakiego powodu aniołowie musieliby posiadać skrzydła. Istoty duchowe nie potrzebują skrzydeł do latania. Anioły nie są związane prawami fizycznego wszechświata.

Zatem, czy aniołowie mają skrzydła? Tak, niektóre anioły mają skrzydła. Jednak nie powinniśmy ograniczać tego, co anioły mogą lub nie mogą zrobić w oparciu o nasze ograniczone zrozumienie kwestii posiadania skrzydeł przez niektóre anioły, jak opisuje to Biblia.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy anioły mają skrzydła?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries