settings icon
share icon
Pytanie

Jak się nie niechęcić, gdy znalezienie dobrej pracy wydaje się niemożliwe?

Odpowiedź


W sytuacji, która wydaje się niemożliwa — jak znalezienie dobrej pracy — ważne jest, aby rozpoznać, że kiedy poddajemy problem pod kontrolę Boga, automatycznie wkracza on w sferę możliwego, ponieważ z Bogiem wszystko jest możliwe (Ew. Mateusza 19.26).

Boże Słowo przekracza nasze okoliczności. Bez względu na to z czym się mierzymy w naszym życiu, nadal możemy ufać odnośnie tego co Bóg mówi o sobie samym. Jedna rzecz, którą wiemy o Bogu jest to, że On słyszy nasze modlitwy i wie czego potrzebujemy nawet zanim Go o to poprosimy (Ew. Mateusza 6.7-8). Mamy polecenie, aby się nie martwić o przyszłość z tego powodu, że: Bóg zna nasze potrzeby i On jest zabezpieczeniem ich wszystkich (Ew. Mateusza 6.25-34). Niemartwienie się nie oznacza niepodejmowanie działań, ale po prostu rozpoznawanie tego, że Bóg ostatecznie sprawuje kontrolę i to, że ma na celu nasz najlepszy interes (Rzymian 8.28). Nawet jeśli nie widzimy, aby cokolwiek się działo, możemy być pewni, że Bóg aktywnie działa w naszym imieniu. On nie siedzi bezczynnie (zobacz Ks. Rut 3.18).

Świadomość, że Bóg powiedział, że się o nas zatroszczy, to jedna rzecz, nawet jeśli nie możemy znaleźć dobrej pracy, ale całkiem inną rzeczą jest to, by móc doświadczyć pokoju i zachęcenia spoczywającego w tej prawdzie.

Zniechęcenie jest często kwestią serca. Dobre pytanie by sobie zadać brzmi, na czym skupiam moją uwagę i myśli: na problemie czy na Bogu? Chociaż naszą główną troską może być znalezienie dobrej pracy, Bóg bardziej troszczy się o kondycję naszych serc (zobacz 1 Ks. Samuela 16.7). Filipian 4.4-7 mówi, "Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się. Skromność wasza niech będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko. Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie." Gdy świadomie wybieramy chwalenie i dziękowanie Bogu w trakcie naszych poszukiwań pracy, otwieramy nasze serca i umysły, aby przyjąć Jego pokój.

Ważne jest również to, że podczas gdy Bóg ma niesamowite plany dla każdego z nas (Ks. Jeremiasza 29.11), mamy również wroga w szatanie, który nie pragnąłby niczego bardziej niż zniechęcić nas od ufania Bogu, że wypełni te plany dla naszego życia. Biblia opisuje szatana jako tego, który "chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć" (1 Piotra 5.8). Najłatwiejszym sposobem dla lwa, aby upolować zdobycz jest najpierw oddzielenie jej od jej stada. Znacznie łatwiej szatanowi jest zniechęcić nas, gdy jesteśmy oddzieleni od Ciała Chrystusa. Posiadanie bogobojnych ludzi w naszym życiu, którzy wiedzą przez co przechodzimy, a którzy mogą modlić się z nami i o nas, gdy sprawy są trudne, jest dużym zachęceniem (zobacz Hebrajczyków 10.24-25; Jakuba 5.16).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak się nie niechęcić, gdy znalezienie dobrej pracy wydaje się niemożliwe?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries