settings icon
share icon
Pytanie

Co mówi Biblia na temat adopcji przez gejów?

Odpowiedź


Biblia ma wiele pozytywnych rzeczy do powiedzenia na temat adopcji ogólnie, ale powszechnie potępia homoseksualizm jako niemoralny i nienaturalny grzech wobec Boga. Współczesna praktyka gejowskiej/ lesbijskiej/ homoseksualnej adopcji nie jest wspomniana w Piśmie Świętym, ale czynnik homoseksualny nie może być pominięty. Adopcja gejowska traktuje "rodzinę" gejowską na równi z rodziną heteroseksualną, a to narusza biblijny model rodziny ustanowionej przez Boga.

Niektórzy ludzie popierają ideę adopcji homoseksualnej, wskazując na potrzeby dzieci znajdujące się na liście oczekujących na adopcję – rozumują, że posiadanie homoseksualnych rodziców jest lepsze niż brak rodziców. Ale nie da się obejść tych dwóch faktów: homoseksualizm jest wypaczeniem Bożego planu, a para homoseksualna nie może tworzyć „rodziny” zgodnie z Bożą definicją rodziny (zob. 1 Ks. Mojżeszowa 1.28; 2.24). Ponadto największą potrzebą dziecka niekoniecznie jest posiadanie dwojga rodziców; największą potrzebą dziecka jest zaopiekowanie się nim w pobożny, pielęgnujący sposób i posiadanie bogobojnych wzorców w swoim życiu.

Bożym planem dla rodziny jest to, aby dzieci dorastały w stabilnym, pełnym miłości środowisku, które zapewnia mężczyzna i kobieta w oddanym, trwającym całe życie związku. Ten plan jest wyraźnie widoczny w Bożym stworzeniu Adama i Ewy oraz w nakazie Bożym, aby mieli dzieci. Ten sam plan jest również widoczny w Bożym wyborze, by powierzyć Swojego Syna rodzinie; Bóg powstrzymał Józefa przed rozwodem z Marią (Ew. Mateusza 1.19-20), zachowując w ten sposób małą rodzinę [tzn. dwupokoleniową- przyp. od tłum.] składającą się z męża, żony i dziecka.

Czy mówimy, że adopcja powinna być ograniczona do stabilnych małych rodzin? Absolutnie nie. Biblia nie odnosi się bezpośrednio do kwestii, komu należy zezwolić na adopcję. Tak więc, chociaż możemy opisać idealną sytuację adopcyjną w oparciu o Biblię, nie możemy biblijnie poprzeć ograniczania adopcji do tego ideału.

Czy chrześcijanie powinni być zwolennikami adopcji homoseksualnej? W oparciu o to, co Biblia mówi o homoseksualizmie, odpowiedź musi brzmieć „nie.” Homoseksualizm jest wypaczeniem samej natury tego, czym powinna być rodzina. Chrześcijanie nie powinni popierać czegoś, co bezpośrednio sprzeciwia się woli Bożej.

Jednocześnie chrześcijanie powinni być znani jako ludzie, którzy adoptują. Życie chrześcijańskie ma być ofiarną podróżą znajdywania drogi do zdobywania innych dla ewangelii. Likwidacja sierocińców i systemów opieki zastępczej poprzez adopcję, by następnie „napominać i wychowywać je [dzieci] w karności, dla Pana” (Efezjan 6.4) byłoby chrześcijańską postawą.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co mówi Biblia na temat adopcji przez gejów?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries