settings icon
share icon
Pytanie

W jaki sposób kobieta może doświadczyć uzdrowienia i odnowienia po aborcji?

Odpowiedź


Niestety osoby, które zdecydowały się na aborcję bardzo często doświadczają uczucia żalu z tego powodu. I mimo, iż nie można cofnąć tego, co się wydarzyło, to jednak kobiety mogą doświadczyć uzdrowienia i odnowienia po aborcji. Bóg wszelkiego pocieszenia i uzdrowienia jest w stanie ulżyć w smutku i bólu poaborcyjnym, przynosząc odnowienie i radość życia.

Mimo, iż dzieci są zawsze błogosławieństwem, to jednak nie zawsze przychodzą w najbardziej wyczekiwanych okolicznościach. Jedną z konsekwencji seksu przedmałżeńskiego jest często poczęcie niechcianego dziecka. Może się to okazać przerażającym doświadczeniem dla kogoś kto finansowo, emocjonalnie czy psychicznie nie jest gotowy na taką odpowiedzialność. Wiele kobiet i młodych dziewcząt, które chcą dokonać aborcji jest przestraszonych, zagubionych, zdesperowanych i niesamowicie wrażliwych. W ich próbie poszukiwania odpowiedzi, zostają oszukane złudnym przekonaniem, że nienarodzone dzieci są jedynie "zlepkiem tkanek", a nie niedojrzałą istotą ludzką. Często takie postrzeganie sprawy przychodzi później, w formie syndromu stresu poaborcyjnego, któremu towarzyszą poczucie winy i depresja.

Dla każdej osoby, która poddała się aborcji jest dobra wiadomość, która mówi o tym, że Bóg oferuje przebaczenie dla każdej osoby, która o to poprosi. Rzymian 3.22 mówi, "I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy." Nigdy nie jest za późno, by przyjść do Boga po uzdrowienie. Nie ma dla Boga rzeczy na tyle złej, by nie mógł nam przebaczyć. Bóg oferuje to przebaczenie, a przy tym zapewnia spokój umysłu i serca, jeśli tylko z wiarą przyjmiemy Chrystusa, aby zamieszkał w nas i stał się panem naszego życia.

Niektóre kobiety, będące już chrześcijankami mogą znaleźć się w sytuacji, w której będą rozważać decyzję o aborcji, co być może będzie podyktowane strachem przed ujawnieniem przed społecznością chrześcijańską ich grzechu seksu przedmałżeńskiego, który w tych okolicznościach stanie się oczywisty. Nawet jeśli chrześcijanka zna Boże postrzeganie kwestii aborcji, to jednak w poczuciu desperacji może chcieć pozbyć się "dowodów." To może być częścią odpowiedzialności kościoła, który być może nie wspiera kobiety w takiej sytuacji w sposób w jaki powinien. Ważne jest to, aby zapewnić kobiety, że mimo iż Bóg nie pochwala takiego postępowania, to jednak jest gotów ofiarować swoje przebaczenie i odkupienie. To samo dotyczy kobiet, które już dopuściły się aborcji. Tak, jest to złe, to jest odbieranie życia, ale nie jest to niewybaczalne. Biblia mówi, że nie ma potępienia dla tych, którzy należą do Jezusa Chrystusa (Rzymian 8.1), więc gdy prosimy go o przebaczenie, to On chętnie go udziela. Nie dzieje się tak dlatego, że my na to zasługujemy, ale dlatego że taka jest natura naszego Pana.

Gdy kobiety uświadamia sobie konsekwencje aborcji, często trudno jest jej sobie wybaczyć. Bóg jednak nie chce, abyśmy żyli w ciągłym poczuciu winy; On pragnie, abyśmy się uczyli na swoich błędach i wykorzystywali je dla swojego dobra. Wymaga to modlitwy, która jest po prostu rozmową z Bogiem. Modlitwa i studiowanie Biblii pozwoli nam lepiej poznać Boga, abyśmy mogli jemu bardziej ufać w procesie naszego leczenia, czyniąc nas lepiej przygotowanych do jego dzieła. Zamiast zagłębiać się w to doświadczenie, kobieta powinna być zachęcona do wykorzystywania go w pomaganiu innym. Może na początku będzie musiała skorzystać z poradnictwa chrześcijańskiego, aby pomóc sobie w przejściu przez to doświadczenie, bo może być traumatyczne. Jednak z czasem, polegając na Panu, będzie silniejsza i dojrzalsza duchowo. Jej doświadczenia przez które przeszła sprawią, że Bóg będzie mógł wzmocnić jej charakter i przygotować ją do służby dla innych.

EnglishPowrót na polską stronę główną

W jaki sposób kobieta może doświadczyć uzdrowienia i odnowienia po aborcji?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries