settings icon
share icon
Pytanie

Czy możliwe jest, aby jakaś osoba otrzymała dzisiaj znak bestii?

Odpowiedź


Znak bestii jest pewnego rodzaju pieczęcią, którą naśladowcy antychrysta przyjmą na znak wierności jemu. Proroctwo z Ks. Objawienia 13.16-17 mówi, że wizerunek bestii "sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia."

Nie wiemy jak ten znak może wyglądać. Jakiś czas temu, niektórzy myśleli, że jest to pieczęć lub tatuaż z liczbą 666. Niedawno ludzie myśleli, że może być to kod kreskowy. Teraz popularną spekulacją jest to, że znak bestii będzie wszczepionym mikroczipem, który umożliwi ludziom dostęp do waluty cyfrowej. Ale szczerze mówiąc, nie mamy sposobu poznania jaką formę przyjmie znak bestii.

Niektórzy ludzie boją się, że już przyjęli znak bestii. Mogli przekląć Boga w którymś momencie lub złożyć jakieś impulsywne oświadczenie o wierności Antychrystowi. Mogą martwić się o czip w swojej karcie kredytowej. Innym powiedziano, że ich oddawanie czci Panu w niedzielę zamiast w sobotę oznacza przyjęcie znaku bestii. Jest jeden znaczący powód dla którego niemożliwe jest otrzymanie dzisiaj znaku bestii:

Znak bestii jeszcze nie istnieje.

Dosłowne czytanie Ks. Objawienia i innych proroctw czasów ostatecznych w Biblii pokazuje, że istnieje harmonogram wydarzeń czasów ostatecznych. Daniel przepowiadał siedemdziesiąt tygodni (siedem razy siedem lat), które znaczą czas interakcji Boga z Izraelem. Sześćdziesiąt z tych tygodni minęło od czasu pisania Daniela. Ostatni tydzień będzie tym, co nazywamy uciskiem, to jest wtedy gdy antychryst czy bestia, powstanie aby rządzić. Ten władca połączy się z dziesięcioma narodami (Ks. Daniela 7.24-25; Ks. Objawienia 17.7) i zawrze z Izraelem zwodniczy traktat (Ks. Daniela 9). Znak bestii nie może istnieć, dopóki sama bestia nie będzie u władzy podczas ucisku.

Innym powodem, dla którego wierzący w Jezusa Chrystusa nie powinni obawiać się teraz otrzymania znaku bestii, jest pochwycenie kościoła. W pochwyceniu Jezus zabierze z ziemi wszystkich wierzących, żywych i umarłych (1 Tesaloniczan 4.13-18; 1 Koryntian 15.50-54). Chociaż ludzie nadal będą poznawać Chrystusa po pochwyceniu, wszyscy ci, którzy zaufają Jezusowi przed pochwyceniem, zostaną zabrani do Pana. Zgodnie z pretrybulacjonizmem wierzący, którzy żyją w epoce kościoła, nigdy nie będą mieli okazji otrzymać znaku bestii.

Zatem nikt nie może uczynić czegokolwiek dzisiaj, aby otrzymać, wziąć czy przyjąć znak bestii. Wszczepione czipy, kody kreskowe, tatuaże, bluźnierstwa, mówienie na głos, "podążam za antychrystem i przyjmuję znak bestii"- żadna z tych rzeczy nie sprawi, że otrzymasz znak bestii. Znak bestii nie może istnieć bez "bestii" czy antychrysta domagającego się tego.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy możliwe jest, aby jakaś osoba otrzymała dzisiaj znak bestii?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries