settings icon
share icon
Pytanie

Czy możliwe jest, aby człowiek otrzymał przebaczenie po tym, jak otrzymał znak bestii?

Odpowiedź


Znak bestii jest znakiem, który będzie umieszczony na czole lub prawej ręce człowieka w czasach ostatecznych, jako znak związku z antychrystem (Ks. Objawienia 13.15-18). Dodatkowo, nikt nie będzie mógł prowadzić handlu bez znaku (Ks. Objawienia 13.17). Wydaje się, że niektóre formy uwielbienia antychrysta związane są z otrzymaniem znaku (Ks. Objawienia 14.9; 16. 2), a ci, którzy odmówią oddawania czci wizerunkowi bestii zostaną zabici (Ks. Objawienia 13.15).

Pytanie zatem jakie się pojawia, czy osoba, która otrzymała znak bestii może otrzymać przebaczenie. Odpowiedź na to pytanie wydaje sie brzmieć "nie." Ks. Objawienia 14.10-11, opisująca przeznaczenie kogoś, kto przyjmuje znak bestii, mówiąc że "pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia."

Wiecznym przeznaczeniem tych, którzy przyjmują znak bestii jest jezioro ognia. Dlaczego przyjmowanie znaku bestii jest tak wielkim grzechem przeciwko Bogu? Dlaczego Bóg miałby skazywać człowieka do piekła za przyjęcia znaku bestii? Wydaje się, że przyjęcie znaku bestii będzie bluźnierczym działaniem, rozmyślnym buntem przeciwko Bogu. Otrzymanie znaku bestii jest ostatecznym uwielbieniem szatana. Ci, którzy przyjmują znak dokonali wyboru, aby służyć szatanowi raczej aniżeli być posłusznym Bogu i przyjąć Chrystusa jako Zbawiciela. Gdy ludzie podejmują tą decyzję podczas ucisku, Bóg spełni ich prośbę dotyczącą wiecznego oddzielenia od Niego.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy możliwe jest, aby człowiek otrzymał przebaczenie po tym, jak otrzymał znak bestii?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries