settings icon
share icon
Pytanie

Co powinna/powinien uczynić chrześcijanka/chrześcijanin, gdy jest zamężna/ żonaty z osobą niewierzącą?

Odpowiedź


Bycie w związku małżeńskim z osobą niewierzącą jest jednym z najtrudniejszych wyzwań w życiu chrześcijańskim. Małżeństwo jest świętym przymierzem połączenia się dwóch ludzi w jedno ciało (Ew. Mateusza 19.5). Może to być naprawdę trudne dla osoby wierzącej, by żyć w pełnej harmonii z osobą niewierzącą (2 Koryntian 6.14-15). Gdy jedna z osób staje się osobą wierzącą już po zawarciu małżeństwa, wówczas nieuniknione są spięcia, gdyż żyją według odmiennych wartości.

Chrześcijanie w takiej sytuacji próbują często znaleźć drogę rozwiązania takiego małżeństwa, w przekonaniu że jest to jedyny słuszny sposób przynoszenia Bogu chwały. Jednak Słowo Boże mówi coś zupełnie odwrotnego. Ważne jest to, aby nie tylko być zadowolonym z zastanej sytuacji, lecz również szukać sposobów by przynieść Bogu chwałę w tych trudnych zmaganiach (1 Koryntian 7.17). Biblia we fragmencie z 1 Koryntian 7.12-14 zwraca się konkretnie do tych osób, które trwają w związku małżeńskim z osobą niewierzącą: „Jeśli jakiś brat ma niewierzącą żonę, a ta godzi się dzielić z nim życie, niech jej nie porzuca. Podobnie jeśli żona ma niewierzącego męża, a ten godzi się pozostać przy niej, niech go nie porzuca. Gdyż niewierzący mąż jest uświęcony przez żonę i niewierząca żona jest uświęcona przez swojego męża...”

Chrześcijanie, którzy związani są z małżonkiem niewierzącym muszą modlić się o moc Ducha Świętego, aby uzdolnił ich do zwiastowania Chrystusa i życia w świetle Bożej obecności (1 Jana 1.7). Powinni poszukiwać Bożej mocy, aby zmieniała ich serca i przynosiła owoc Ducha Świętego (Galacjan 5.22-23). Wierząca żona jest powołana do tego, by mieć uległe serce, nawet względem swojego niewierzącego męża (1 Piotra 3.1), pozostając w bliskiej więzi z Bogiem, polegając na jego łasce która jej w tym pomoże.

Chrześcijanie nie są przeznaczeni do życia w pojedynkę; powinni znaleźć wsparcie z zewnątrz, w takim miejscu jak kościół czy grupa biblijna. Bycie w związku małżeńskim z osobą niewierzącą nie umniejsza świętości tej relacji, zatem powinno to być priorytetem każdego wierzącego by modlić się o swojego współmałżonka, wskazując na dobry przykład, pozwalając aby światłość Chrystusa świeciła jasno (Filipian 2.14). Niech prawda zawarta w 1 Piotra 3.1, że niewierzący współmałżonek „został pozyskany”- będzie nadzieją i celem dla każdej poślubionej chrześcijanki z niewierzącym mężem i każdego żonatego chrześcijanina z niewierzącą żoną.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co powinna/powinien uczynić chrześcijanka/chrześcijanin, gdy jest zamężna/ żonaty z osobą niewierzącą?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries