settings icon
share icon
Pytanie

Czym jest Wielkie Posłannictwo?

Odpowiedź


Ew. Mateusza 28.19-20 zawiera słowa, które powszechnie nazywamy Wielkim Posłannictwem: „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami, po wszystkie dni aż do skończenia świata.” Jezus przekazał to polecenie apostołom tuż przed swoim wniebowstąpieniem, co również wskazuje czego Jezus oczekiwał od apostołów, i tych którzy za nim podążą, co mają czynić gdy jego już nie będzie na ziemi.

Interesujące jest to, że w tekście oryginalnym- Grece- znajduje się tylko jedno szczegółowe polecenie w Ew. Mateusza 28.19-20, aby „czynić uczniami.” Wielkie Posłannictwo instruuje aby czynić innych uczniami, idąc w świat czy pełniąc swoje codzienne obowiązki. W jaki sposób czynić innych uczniami? Chrzcząc i nauczając ludzi wszystkiego, co przekazał nam Jezus. „Czyńcie uczniami” jest nakazem Wielkiego Posłannictwa. „Idąc”, „chrzcząc”, „nauczając” to sposoby przez które wypełniamy polecenie „czynienia innych uczniami.”

Wielu rozumie fragment z Dziejów Apostolskich 1.8 również jako aspekt Wielkiego Posłannictwa, „Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.” Wielkie Posłannictwo jest możliwe w mocy Ducha Świętego. Mamy być świadkami Chrystusa, wypełniając Wielkie Posłannictwo w naszych miastach (Jerozolima), w naszych regionach i krajach (Judea i Samaria), i wszędzie tam gdzie pośle nas Bóg (aż po krańce ziemi).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym jest Wielkie Posłannictwo?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries