settings icon
share icon
Pytanie

Z jakiego powodu Bóg pozwala ludziom szydzić z Niego?

Odpowiedź


Każdego dnia, w każdej części świata, są ludzie, którzy szydzą z Boga. Wielu robi wszystko, aby bluźnić, wyśmiewać i wymachiwać pięścią wobec swojego Stwórcy. Rozmiar szyderstwa jest przybijający, a jego zuchwałość często zapiera dech w piersiach. Bóg to wszystko widzi i na pewno mógłby coś z tym zrobić. Dlaczego pozwala, by to trwało?

Bóg stworzył ludzkość z wolną wolą. W Ks. Objawienia 4.11 czytamy, "Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało." Wszechmogący stworzył nas dla swojej chwały i przyjemności, a jaka mogłaby być większa przyjemność aniżeli bycie kochanym przez kogoś chętnego, radosnego i nie zmuszanego do kochania? Bóg nie stworzył bezmyślnych dronów, które by po prostu czyniły wszystko zgodnie z Jego rozkazami. On chciał dzieci, w podobny sposób jak ludzcy rodzice chcą dzieci, nie jako sługi ale myślących indywidualnie, wraz z własnymi dziwactwami i osobowościami. Bóg chciał mieć z nami społeczność, relację. Prawdziwa, szczera miłość jest dobrowolna.

A ponieważ Bóg stworzył ludzkość w ten sposób — oczywiście nie musiał, ale zdecydował, że — mamy wolną wolę, aby być nieposłusznymi wobec Niego, bluźniącymi Mu, a nawet kpiącymi z Niego. Ale mamy ostrzeżenie w Galacjan 6.7, że Bóg nie zawsze będzie wyszydzany. Bluźnierstwo i szyderstwo są tymczasowe. Nadejdzie dzień rozrachunku i ostatecznie człowiek zbierze to, co siał.

Mamy zdolność wyboru dobra lub zła, słusznego od niewłaściwego. Bóg dał nam również rozwiązanie, sposób ucieczki od grzechu i otrzymania życia wiecznego. Jezus Chrystus zapewnił nam sposób odnowienia relacji z Bogiem, przez Jego ofiarę na krzyżu.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Z jakiego powodu Bóg pozwala ludziom szydzić z Niego?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries