settings icon
share icon
Pytanie

Czym jest spisek Reptalian?

Odpowiedź


Spisek Reptalian to dziwaczna teoria, która głosi, że duże, humanoidalne gady przejmują władzę nad światem. Według spisku Reptalian rasa ludzka została zinfiltrowana przez Reptalian - humanoidalnych kosmitów, którzy mogą zmieniać kształt i przybierać ludzką postać - w celu manipulowania ludzkimi sprawami, wywoływania chaosu oraz wywoływania strachu i nienawiści, negatywnych emocji, które dają im siłę. Reptalianie są również nazywani Reptoidami, Reptilianami, Saurianami, Drakonianami lub Annunaki i mówi się, że żyją pod powierzchnią ziemi, wyłaniając się, by zmieniać kształt i odgrywać role w światowym przywództwie. Barack Obama, George W. Bush i królowa Elżbieta II zostali zidentyfikowani jako "ludzie-jaszczurki" przez teoretyków spiskowych, którzy twierdzą, że mają fotograficzny "dowód" na swoje zarzuty.

Idea ludzkości zagrożonej przez duże, gadzie stworzenia od lat jest podstawą science fiction: Godzilla i Stwór z Czarnej Laguny to stare przykłady. Mini-serial telewizyjny V z 1983 roku dodał zwrot akcji polegający na tym, że gadopodobni kosmici przebierali się za ludzi. Ale spisek Reptalian miał swój początek w 1998 roku, kiedy brytyjski teoretyk spiskowy i były reporter sportowy David Icke opublikował książkę zatytułowaną The Biggest Secret. Od tego czasu różni pisarze science fiction i inni teoretycy spiskowi kontynuowali ideę gadopodobnych humanoidów próbujących zniewolić świat. Politycy czasami żartują na temat spisku Reptalian, oskarżając się nawzajem o bycie jego częścią. W jednym z kanadyjskich przypadków z 2003 roku polityk obraził swoją opozycję, nazywając go "złym, gadzim zjadaczem kotów z innej planety".

Biblia nie odnosi się do spisku Reptalian z tego samego powodu, dla którego nie odnosi się do wiary w zębową wróżkę. Biblijna instrukcja brzmi: "Nie miej nic wspólnego z bezbożnymi mitami" (1 Tymoteusza 4:7), a spisek Reptalian z pewnością mieści się w tej klasyfikacji. Chociaż możliwe jest, że demony mogą przybrać kształt obcego lub innego stworzenia, aby oszukać ludzi i wywołać chaos i strach, nie ma dowodów na to, że rzeczywiście robią takie rzeczy. Pismo Święte nie daje żadnych wskazówek, że spisek Reptalian jest czymś innym niż złudzeniem lub demonicznym oszustwem.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym jest spisek Reptalian?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries