settings icon
share icon
Pytanie

Czy chrześcijanin może być przeklęty? Czy Bóg dopuszcza aby wierzący był przeklęty?

Odpowiedź


Biblia mówi nam, „Jak ptak, który ucieka, jak jaskółka, która ulatuje, tak jest z bezpodstawnym przekleństwem: ono się nie ziszcza” (Księga Przypowieści Salomona 26.2). Oznacza to, że nierozsądne przekleństwa nie mają żadnego działania. Bóg nie zezwala na to, aby jego dzieci były przeklęte. Bóg jest suwerenny. Nikt nie ma mocy do tego by rzucić przekleństwo na kogoś, kogo Bóg pobłogosławił. Bóg jest jedynym, który może sądzić.

”Klątwy” w Biblii pojawiają się zawsze w sensie negatywnym. 5 Księga Mojżeszowa 18.10-11 wymienia tych, którzy rzucają zaklęcia z tymi, którzy popełniają inną nieprawość „obrzydliwą dla Pana”, taką jak składanie ofiar z dzieci, paranie się wróżbiarstwem, czarnoksięstwem, czy próba kontaktowania się ze zmarłymi. Księga Micheasza 5.12 mówi, że Bóg zniszczy czarnoksięstwo i tych, którzy parają się zaklęciami. Księga Objawienia, rozdział 18 opisuje zaklęcia jako formę zwiedzenia, wykorzystaną przez antychrysta i jego „wielki Babilon” (wersety 21-24). W czasach ostatecznych nastąpi tak wielkie zwiedzenie, że jeśli Bóg nas nie uchroni, to nawet wybrani zostaną zwiedzeni (Ew. Mateusza 24.24). Bóg całkowicie zniszczy szatana, antychrysta i tych, którzy go będą naśladować (Księga Objawienia, rozdziały 19-20).

Chrześcijanin narodził się na nowo (został odrodzony duchowo) w Jezusie Chrystusie (2 Koryntian 5.17), dzięki czemu możemy przebywać w stałej obecności Ducha Świętego, który w nas mieszka i który nas chroni (Rzymian 8.11). Nie bójmy się jakichkolwiek zaklęć rzucanych przez pogan. Voodoo, czarnoksięstwo i przekleństwa nie mają nad nami żadnej mocy, ponieważ pochodzą od szatana, a wiemy przecież że „ten, który jest w was [Chrystus], większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie [szatan]” (1 Jana 4.4). Bóg go przezwyciężył i jesteśmy uwolnieni by móc bez strachu wielbić Boga (Ew. Jana 8.36). „Pan jest światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?” (Psalm 27.1).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy chrześcijanin może być przeklęty? Czy Bóg dopuszcza aby wierzący był przeklęty?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries