settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi na temat prostytucji? Czy Bóg wybaczy prostytucję?

Odpowiedź


O prostytucji czasem mówi się jako o „najstarszej profesji.” I rzeczywiście, od zawsze był to jeden z powszechnych sposobów zarabiania pieniędzy przez kobiety, nawet za czasów biblijnych. Biblia naucza, że prostytucja jest niemoralnym czynem. Przypowieści Salomona 23.27-28 mówi, „Bo dołem głębokim jest nierządnica, a obca kobieta ciasną studnią. Zaiste, czai się jak rabuś, wśród ludzi pomnaża niewiernych.”

Bóg zabrania zajmowania się prostytucją, ponieważ wie, że takie praktyki są szkodliwe zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. „Gdyż wargi cudzej żony ociekają miodem i gładsze niż oliwa jest jej podniebienie. Lecz w końcu jest gorzka jak piołun, ostra jak miecz obosieczny. Jej nogi schodzą do śmierci, jej kroki zdążają do krainy umarłych” (Przypowieści Salomona 5.3-5).

Prostytucja nie tylko niszczy małżeństwa, rodziny i życie, ale niszczy także ducha i duszę w sposób, który doprowadza do fizycznej i duchowej śmierci. Bożym pragnieniem jest, abyśmy pozostali czyści i wykorzystywali swoje ciała jako narzędzia by służyć Bogu i przynosić mu chwałę (Rzymian 6.13). 1 Koryntian 6.13 mówi, „…ciało zaś jest nie dla wszeteczeństwa, lecz dla Pana, a Pan dla ciała.”

Mimo, iż prostytucja jest grzeszna, to jednak prostytutki nie pozostają poza Bożym zasięgiem przebaczenia. Biblijna relacja podaje, że Bóg wykorzystał prostytutkę Rachab, aby wypełnić swój plan. Dzięki jej posłuszeństwu, ona i jej rodzina zostali nagrodzeni i ubłogosławieni (Ks. Jozuego 2.1; 6.17-25).

W Nowym Testamencie, kobieta znana ze swojej rozwiązłości seksualnej- w obecności Jezusa doświadczyła przebaczenia i oczyszczenia swojego grzechu- miała możliwość usłużenia Jezusowi, gdy ten odwiedzał dom faryzeusza. Kobieta, rozpoznając w Chrystusie tego kim był, przyniosła dla niego buteleczkę drogich perfum. W pokorze i poczuciu żalu za swoje grzechy, uwielbiła go, wylewając na jego stopy olejek i wycierając go włosami. Gdy faryzeusz skrytykował Jezusa za przyjęcie tego aktu miłości ze strony „niemoralnej kobiety”, Jezus napomniał go. Natomiast kobiecie, ze względu na jej wiarę, Chrystus przebaczył wszystkie grzechy i przyjął ją do swojego królestwa (Ew. Łukasza 7.36-50).

Gdy przemawiał do tych, którzy nie chcieli uwierzyć prawdzie o nim, Jezus Chrystus powiedział, „… Zaprawdę powiadam wam, że celnicy i wszetecznice wyprzedzają was do Królestwa Bożego. Albowiem przyszedł Jan do was ze zwiastowaniem sprawiedliwości, ale nie uwierzyliście mu, natomiast celnicy i wszetecznice uwierzyli mu; a wy, chociaż to widzieliście, nie odczuliście potem skruchy, by mu uwierzyć” (Ew. Mateusza 21.31-32).

Prostytutki, podobnie jak i inne osoby, mają okazję otrzymać zbawienie i życie wieczne od Boga, aby doświadczyć obmycia z całej swojej nieprawości, otrzymując nowe życie! To, co muszą uczynić, to odwrócić się od swojego grzesznego życia i zwrócić się do żywego Boga, którego łaska i miłosierdzie nie mają granic. „Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe!” (2 Koryntian 5.17).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi na temat prostytucji? Czy Bóg wybaczy prostytucję?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries